Ігор Терехов зустрівся з ветеранами АТО з питання пільг
03 січня 2020 15:48 Місто
Ігор Терехов зустрівся з ветеранами АТО з питання пільг Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов сьогодні, 3 січня, провів зустріч із представниками громадської організації «Спілка ветеранів АТО» з питань пільг на проїзд у громадському транспорті та на послуги ЖКГ.

Він нагадав, що у пільговому електронному квитку «Е-ticket» місто планує закласти на місяць 50 поїздок у наземному транспорті і 50 - у метро, ​​що, за розрахунками, має повністю забезпечити їм безкоштовний проїзд у робочі дні.

«При цьому потрібно врахувати, що, згідно з постановою Кабінету міністрів України, оскарженою у суді, але фактично так і не скасованою, кількість безкоштовних поїздок у громадському транспорті для пільговиків становить 30. Але це дійсно мало. Тому ми пішли на те, щоб збільшити цю кількість до 100, а ветерани АТО хочуть їздити безлімітно. Але це, як мінімум, суперечить низці нормативно-правових актів, не кажучи вже про фінансове навантаження на бюджет міста, адже всі ці поїздки необхідно компенсувати», - зазначив Ігор Терехов.

Сторони домовилися про певні кроки, які будуть спрямовані на вирішення проблеми. Так, у харківському метрополітені вже проводиться моніторинг кількості поїздок ветеранами АТО, щоб зрозуміти, наскільки затребуваний цей вид транспорту. Також буде підготовлене звернення від громадських організацій ветеранів АТО до Президента України та до Кабміну, щоб пільга на проїзд була закріплена законодавчо і гроші як компенсація передавалися на місця.

З питання монетизації пільг на послуги ЖКГ директор Департаменту праці та соціальної політики Лариса Болгова повідомила, що зараз дійсно існує проблема з безготівковою формою монетизації. За її словами, міністерська комп'ютерна програма, яка забезпечує цей процес, все ще дає збої, і списки пільговиків періодично губляться.

«У ситуації, що склалася, отримувати цю пільгу вигідніше готівкою. Вже зараз можна йти до управління соцзахисту і писати заяву на отримання пільги на послуги ЖКГ готівкою. Зараз це найрозумніший вихід, ці гроші приходять без затримок», - зазначила Лариса Болгова.

Також сторони домовилися на наступних зустрічах обговорити питання пільгового кредитування на придбання або будівництво житла для ветеранів АТО.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини