IT-компанії, «Офіс реформ» і «Vodafone» об'єднали зусилля для створення «розумного» Харкова
14 грудня 2018 14:37 Місто
IT-компанії, «Офіс реформ» і «Vodafone» об'єднали зусилля для створення «розумного» Харкова Компанія «Vodafone», платформа «IT Сluster» і комунальний заклад «Офіс реформ Харкова» сьогодні, 14 грудня, підписали Меморандум про співпрацю.

Церемонія підписання пройшла у Харківській міській раді. Меморандум підписали заступник генерального директора «Vodafone Україна» Сергій Скрипніков, керівник комунальної установи «Офіс реформ Харкова» Михайло Лазарєв і виконавчий директор харківського «IT Сluster» Ольга Шаповал.

Як повідомив директор Департаменту реєстрації, координатор установи «Офіс реформ Харкова» Олег Дробот, в серпні Харківська міська рада та компанія «Vodafone Україна» розпочали спільну роботу над проектом «Smart Сity UA». Підписання нового тристороннього меморандуму дозволить об'єднати зусилля провідних компаній, інтелектуального потенціалу і створити в Харкові повноцінний центр розробки «розумних» рішень. За його словами, всього планується впровадити 36 проектів в різних сферах життєдіяльності міста -  з розвитку транспорту, адміністративних послуг, безпеки, захисту екології тощо. Першим з них реалізували «мобільний паспорт», або Mobile ID, який дозволяє кожному харків'янину отримувати електронні послуги використовуючи мобільний телефон. Зараз ведеться робота зі створення «розумного» транспорту, «розумних» парковок, безпечного міста, зокрема - ситуаційного центру, який забезпечить належне реагування всіх служб на надзвичайні ситуації.

Заступник генерального директора «Vodafone Україна» Сергій Скрипніков зазначив, що в роботі ситуаційного центру, зокрема, допоможе нова технологія. За його словами, сьогодні компанія «Vodafone Україна» підписала контракт з глобальним «Vodafone» на використання платформи інтернет-речей. Це дозволить протестувати в Харкові «розумні» датчики.

«Датчик обладнаний автономним елементом живлення і нашою сім-картою, він монтується куди завгодно. Це маленький пристрій, який може жити автономно на батареї живлення від 5 до 10 років. Наприклад, в Англії їх монтують у русло річки Темзи, щоб вимірювати рівень води. Платформа обробляє мільйони сигналів щодня, їх можна сортувати, обробляти і подавати службі», - пояснив Сергій Скрипніков.

Пристрої можуть передавати будь-яку інформацію і вимірювати будь-які задані параметри. Наприклад, знімати показники з лічильників по воді і газу, регулювати яскравість освітлення, показувати наповнюваність сміттєвих баків, вільні місця на парковці, а також, наприклад, реагувати на натиск води в мережах, щоб попереджати аварійні ситуації. Відповідно, всі ці дані в майбутньому зможуть передавати в ситуаційний центр.

Впроваджувати ці та інші інноваційні технології будуть у співпраці з провідними IT-компаніями. Як повідомила виконавчий директор харківського IT-Кластера Ольга Шаповал, Харків - це ключова IT-локація на території Східної Європи. Згідно з результатами дослідження, в місті працюють близько 450 IT-компаній, і до 2025 року їх кількість, можливо, збільшиться вдвічі. Зараз кластер об'єднує близько 50 компаній, які становлять третину IT-ринку.

«Для цих людей дуже важлива якість життя, вони багато подорожують і коли повертаються з Європи або США, то відзначають, що в Харкові одна з найкомфортніших і прогресивних локацій для IT-діяльності. Ми хочемо не стояти осторонь від цих змін, а бути активною частиною, допомагати і підтримувати», - сказала Ольга Шаповал.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини