«ІВІ-Rating» підтвердив рейтинг інвестиційної привабливості Харкова
17 травня 2021 17:19 Місто
«ІВІ-Rating» підтвердив рейтинг інвестиційної привабливості Харкова Національне рейтингове агентство «ІВІ-Rating» підтвердило кредитний рейтинг міста Харкова на рівні uaА+ з прогнозом «у розвитку» та рейтинг інвестиційної привабливості на рівні invАА.

Як повідомили у Департаменті економіки та комунального майна, такі рівні рейтингів відображають відмінну інвестиційну привабливість та високу спроможність міста розраховуватися за своїми зобов'язаннями. Прогноз «у розвитку» вказує на високу вірогідність зміни кредитного рейтингу протягом року. На даний час такий прогноз застосовується до всіх суб’єктів рейтингування. Він обумовлений посиленням невизначеності щодо дії органів влади і господарюючих суб’єктів у разі загострення епідеміологічної ситуації в Україні та світі.

На думку рейтингового агентства «IBI-Rating», Харків має потужний промисловий комплекс, що характеризується значною питомою вагою високотехнологічних та інноваційних підприємств, продукція яких реалізується, зокрема, на експорт. Обсяг експорту товарів з Харкова у 2020 році порівняно з 2019 роком збільшився на 12,7 млн. дол. США і склав 926,5 млн. дол. США (проти 913,8 млн. дол. США у 2019 році). Також місто має суттєвий обсяг експорту послуг. Так, сальдо зовнішньоекономічної діяльності з торгівлі послугами Харкова (у розрахунку на 1 особу) за  2020 рік склало 218,8  дол. США (проти 115,3 дол. США по країні в цілому). 

Крім того, зазначено, що показники бюджету міста по власних доходах за 2020 рік були виконані на 100,1%. Їх обсяг у розрахунку на одного мешканця складає 8,33 тис.грн, що перевищує показник по Україні в цілому. Це свідчить про зважене планування та ефективне управління доходами, що знижує чутливість бюджету до негативних чинників. 

За інформацією  рейтингового агенства, у Харкові локалізовані ключові органи державної влади регіону. Місто є великим логістичним вузлом, через який проходить низка транспортних потоків загальнодержавного значення, що підвищує його роль в масштабах України. Крім того, перевагами Харкова є наявність якісної промислової та торгівельної  інфраструктури, що сприяє розвитку бізнесу. Місцева влада проводить активну роботу в напрямку підтримки підприємництва, створення позитивного іміджу міста та реалізації інвестиційних проєктів, спрямованих на його розвиток.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини