Харків готовий взяти участь у реформуванні медицини
07 жовтня 2014 12:46 Медицина
Харків готовий взяти участь у реформуванні медицини Харківські лікарі повинні бути включені в робочу групу, яка займається реалізацією медичної реформи в країні.
Про це сьогодні, 7 жовтня, на конференції «Німецько-українські відносини в галузі медицини та фармації» повідомила заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан. 

За її словами, харківським лікарям ніхто не пропонував включитися в цю роботу, незважаючи на те, що в Харкові активно працює Асоціація головних лікарів медустанов міста, кілька профільних наукових інститутів, а також українсько-німецька медична організація. За словами заступника міського голови, в усіх цих установах задіяні висококваліфіковані фахівці, які працюють у сфері охорони здоров'я десятки років, і вони, як ніхто інший, знають, як зробити медичне обслуговування краще. 

Світлана Горбунова-Рубан підкреслила, що для того щоб медична реформа була ефективна, потрібно, в першу чергу, змінити законодавчу базу і виробити персональний підхід до міст-мегаполісів, де немає однозначно єдиного шляху реформування. «Пропонована в країні реформа може допомогти в розвитку сільської медицини, а містам-мегаполісам потрібен персональний підхід. Також необхідно внести зміни до законодавства, згідно з яким медицина у нас безкоштовна, і це служить таким собі фундаментом для корупції. Крім того, рішення щодо реформування медицини повинні приймати фахівці з усіх українських міст. Наприклад, Харків-промисловий мегаполіс, місто науки і культури, з яким важко порівнювати інші міста. Тому харківські фахівці готові працювати і знаходити альтернативні варіанти для розробки медичної реформи», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан. 

У свою чергу співорганізатор конференції, Почесний консул Німеччини в Харкові Тетяна Гавриш підкреслила, що така конференція проходить в Україні вперше. Її мета - почати діалог між практикуючими лікарями і громадянським суспільством нашої країни та Німеччини. За її словами, за минулий рік на стажуванні в німецьких клініках побували близько десяти харківських медиків, і це принесло позитивні результати - лікарі значно підвищили свій професійний рівень. Вона зазначила, що Харків завжди був флагманом медицини на території країн СНД і завжди вважалося, що Харківський медичний університет - найкращий, тому його фахівці повинні бути задіяні в процесі реформування медицини. 

Зазначимо, що конференція пройшла в рамках проекту «Тижні Німеччини в Україні». У ній також взяли участь проректор з наукової роботи Харківського національного медичного університету Валерій Мясоєдов, президент Українсько-німецької медичної асоціації Андрій Пеньков, головні лікарі харківських лікарень, представники громадських організацій, а також практикуючі лікарі з Німеччини, більшість з яких спілкувалися з харків'янами в режимі онлайн- конференції. Німецькі лікарі поділилися досвідом у цій сфері, розповіли про свої умови праці та про те, з якими складнощами Німеччина пройшла шлях медичної реформи.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини