Харків і Албанія розвивають співробітництво
13 грудня 2018 14:28 Міжнародне співробітництво
Харків і Албанія розвивають співробітництво Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов сьогодні, 13 грудня, зустрівся з Надзвичайним і повноважним послом Республіки Албанія в Польщі (за сумісництвом в Україні) Шпресою Куретою.

Також у зустрічі взяв участь Почесний консул Республіки Албанія в місті Харкові Шахін Омаров. Сторони обговорили перспективні напрямки співпраці. При цьому зазначили, що сьогодні в Харкові відсвяткують День незалежності Албанії.

В ході зустрічі Ігор Терехов повідомив, що в Харкові високими темпами ведеться житлове будівництво, що говорить про розвиток економіки. У міста стійкі кредитні рейтинги, ведеться робота з розвитку метрополітену, створення системи безпечного міста, реалізації енергоефективних проектів, будується унікальний комплекс з переробки ТПВ. Харків головує в Асоціації міст-володарів Призу Європи, і велику увагу в місті приділяють розвитку міжнародних відносин.

Шпреса Курета подякувала команді міської ради за роботу, яку вона виконує, не дивлячись на всі труднощі, а також за підтримку Почесного консульства. Вона повідомила, що Харків і Албанія співпрацюють у сфері освіти - підписано угоду про партнерство між Технічним університетом Тирани і Харківським національним університетом радіоелектроніки. Також є плани з відкриття центру вивчення албанської мови в одному з українських університетів. Можливо, це буде харківський виш. Крім того, розвитку відносин сприяло б відкриття прямого рейсу з Харкова до Тирани.

«Албанія стає все популярнішою серед українських туристів. Відкриття рейсу ще й з Харкова дасть можливість зблизити людей, допоможе не тільки українцям відвідувати Албанію, але і албанцям відвідувати Україну. Це - двигун для розвитку відносин», - зазначила Шпреса Курета.

Посол повідомила, що зараз в Харкові знаходиться бізнес-делегація з Албанії, і запросила представників мерії та ділових кіл Харкова відвідати її країну з візитом у відповідь. Ігор Терехов відповів на запрошення, повідомивши, що візит буде запланований на наступний рік.

Він також зазначив, що Харків зацікавлений у розвитку співпраці з Албанією в різних сферах. Перший віце-мер також висловив подяку представникам дипломатичного корпусу за те, що обрали Харків для святкування Дня незалежності Албанії.

На завершення зустрічі Шпреса Курета запропонувала відкрити в Харкові пам'ятник Матері Терезі, а в Тирані - монумент Тарасу Шевченку. Перший віце-мер підтримав ініціативу і повідомив, що харківські скульптори та архітектори почнуть роботу над візуалізацією пам'ятника українському поетові, який можна було б встановити в Албанії.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини