Харків і Словенія співпрацюватимуть у сфері містобудування
23 серпня 2021 13:29 Міжнародне співробітництво
Харків і Словенія співпрацюватимуть у сфері містобудування Меморандум про співпрацю у сфері садово-паркового мистецтва, ландшафтного проєктування, архітектури та містобудування було підписано сьогодні, 23 серпня, у Харківській міській раді.

Документ передбачає співпрацю між Харківською міською радою, муніципалітетом міста Марібор (Республіка Словенія) та Харківським національним університетом міського господарства імені О.М. Бекетова.

Меморандум підписали секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, віце-мер з питань туризму, культури та освіти міста Марібор (Республіка Словенія) Альонка Іскра і ректор Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова Володимир Бабаєв.

Сторони домовилися про співпрацю у таких напрямах: розширення можливостей обміну досвідом і кращими практиками у сфері садово-паркового мистецтва, ландшафтного проєктування, архітектури та містобудування; стимулювання академічної мобільності між студентами і викладачами навчальних і наукових установ міст Харкова та Марібора; підтримка і стимулювання обдарованої молоді; підтримка інфраструктурних проєктів, спрямованих на розвиток міст і імплементацію відповідного досвіду міст-партнерів.

Ігор Терехов зазначив, що підписання документа дасть новий імпульс розвитку міжнародної та міжмуніципальної співпраці. За його словами, університет міського господарства готує кваліфікованих фахівців у сфері міського господарства, тому потребує постійного розвитку, підтримки і розширення партнерських зв'язків.

«Переймаючи ваш досвід, ми стаємо кращими, а наше місто - затишнішим і комфортнішим. Спасибі вам», - зазначив Ігор Терехов.

Віцемер словенського міста Алєнка Іскра підкреслила,, що меморандум дає величезні перспективи співпраці між Марібором і Харковом і можливість перейняти кращий досвід, оскільки Харків - сучасне, європейське місто, яке динамічно розвивається. Також віцемер Марібора привітала харків'ян з Днем міста і державними святами.

Своєю чергою ректор університету міського господарства Володимир Бабаєв підкреслив, що завдяки новому етапу співпраці зі Словенією вдасться реалізувати багато цікавих і важливих проєктів. За його словами, сьогоднішня подія знакова ще й тим, що майже сто років, з дня заснування вишу, в ньому існує містобудівний факультет, який отримає нові можливості для розвитку.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини