Харків отримав статус Партнера Європейського тижня місцевої демократії
01 березня 2021 10:27 Міжнародне співробітництво
Харків отримав статус Партнера Європейського тижня місцевої демократії Бюро Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи присудило місту Харкову статус Партнера Європейського тижня місцевої демократії 2020 року.

Як повідомили в Департаменті міжнародного співробітництва, Бюро Конгресу місцевих і регіональних влад РЄ дало високу оцінку рівню проведення Тижня місцевої демократії в Харкові і рішенням від 12 лютого 2021 року присудило місту статус Партнера ЄТМД. Відповідний сертифікат буде відправлений до Харкова.

26 лютого відбулося координаційне онлайн-засідання Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи під головуванням Генерального секретаря Конгресу Андреаса Кіфера з метою підбиття підсумків загальноєвропейської акції «Європейський тиждень місцевої демократії 2020» (ЄТМД), яка реалізується під егідою Ради Європи.

За словами Андреаса Кіфера, Європейський тиждень місцевої демократії є чудовою нагодою нагадати про найважливіші цінності, стандарти і принципи, відображені в Європейській хартії місцевого самоврядування, для демонстрації її практичного впливу на місцевий рівень. «Тому я переконаний, що ЄТМД є вкрай важливим внеском в розвиток місцевої демократії, в залучення городян до демократичних процесів в їхніх громадах і побудови довіри між обраними представниками місцевої влади і городянами», - зазначив Андреас Кіфер.

У засіданні взяли участь члени Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи та понад 70 представників європейських міст-організаторів ЄТМД. Учасники представили кращі практики та обмінялися досвідом з організації заходів, спрямованих на просування демократії на місцевому рівні. Всього протягом 2020 року в рамках Європейського тижня місцевої демократії 204 муніципалітети провели понад 500 заходів.

Довідка. Європейський тиждень місцевої демократії - загальноєвропейська ініціатива, започаткована у 2007 році Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи з метою підвищення рівня громадської участі в місцевих процесах в країнах-членах Ради Європи. Кожні два роки ЄТМД присвячується певній темі, в 2019-2020 рр. заходи організовувалися в рамках теми «Місцева демократія: побудова довіри».

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини