Харків попросить Кабмін виділити кошти на прокачування води в Краснопавлівське водосховище
28 листопада 2014 09:39 Місто
Харків попросить Кабмін виділити кошти на прокачування води в Краснопавлівське водосховище Харківська міськрада вчергове має намір звернутися до Кабінету Міністрів з проханням виділити кошти на прокачування води з Дніпра в Краснопавлівське водосховище.

Про це повідомив директор Департаменту комунального господарства Віктор Кітанін.

Він зазначив, що таке рішення було прийнято після наради Басейнової ради річки Сіверський Донець, яке відбулося в Слов'янську 26 листопада. Разом з Харковом в уряд будуть звертатися й інші члени ради - представники Луганської та Донецької областей. Попередньо на ці цілі потрібно мінімум 40 млн грн.

За словами Віктора Кітаніна, останній раз прокачування води з Дніпра в Краснопавлівку проводилася в 2013 році, цього року кошти на ці цілі з державного бюджету не виділялися. Без цієї процедури якість питної води значно погіршиться, а водосховище забезпечує водою Ленінський, Жовтневий і Дзержинський райони Харкова, а також Лозівський, Первомайський, Зміївський та Харківський райони області.

«Чим менше води залишається в Краснопавлівському водосховищі, тим більше влітку вона прогрівається. Як наслідок, розростаються водорості, що негативно впливає на її якість. Для того, щоб довести воду до нормативного складу, необхідно використовувати більшу кількість реагентів, а це додаткові витрати. Крім того, за останні п'ять років паводків не було. Враховуючи невелику кількість опадів у вигляді дощу і снігу, на річку лягає велике навантаження - вона просто не промивається. З'являються застої і зменшується глибина, а найголовніше - також розростаються водорості», - розповів Віктор Кітанін.

Він зазначив, що на початку листопада обсяг водосховища становив 180 млн куб м, цього обсягу вистачить приблизно на рік.

Довідка. Краснопавлівське водосховище об'ємом 410 млн куб.м побудовано в 1980 році для покриття дефіциту і забезпечення водою маловодних Харківської, Донецької та Луганської областей. Є складовою частиною каналу «Дніпро-Донбас» для міжбасейнового перекидання води 12-ма насосними станціями з Дніпродзержинського водосховища на відстань 260 км. Також служить для підтримки водоносности річки Сіверський Донець. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини