Харків продовжить співпрацю з Марібором
25 січня 2018 13:49 Міжнародне співробітництво
Харків продовжить співпрацю з Марібором Зустріч представників Харківської міської ради з делегацією міста Марібор (Словенія) відбулася сьогодні, 25 січня, у Харківській міській раді.

У заході взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва Віктор Рудь, директор Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Вікторія Китайгородська та радник мера Марібор Марко Ковачич.

Сторони презентували досягнення Харкова і Марібора і обговорили шляхи подальшої співпраці між містами. Зокрема, Марко Ковачич від імені мера запропонував Харкову спільну роботу за шістьма напрямками - економіка, культура, спорт, туризм, освіта, а також обмін досвідом між держслужбовцями.

Як повідомили в ході зустрічі, зараз Національний технічний університет «ХПІ» співпрацює з університетом з Марібору, в рамках якого 10 харківських студентів пройшли навчання в Словенії, а в харківському виші сьогодні читає лекції професор Маріборського університету. Сьогодні гості запропонували Харкову розширити такий досвід і проводити обмін не тільки між студентами, а й між школярами.

Крім того, гості запропонували залучити харківські компанії для розробки спільних економічних проектів, а також розвивати туристичні відносини, зокрема, відновити повітряне сполучення між містами.

«Я хотів подякувати вам за гостинний прийом. Ми відчуваємо у Харкова слов'янську душу. Наш народ теж століттями зазнавав агресії, тому ми бачимо в вас наших братів і хочемо будувати з Харковом спільне світле майбутнє», - зазначив Марко Ковачич.

У свою чергу Віктор Рудь висловив надію на успішну співпрацю і подякував гостям за плідний візит.

На завершення офіційної зустрічі представники Марібора і Харкова обмінялися сувенірами.

Зазначимо, що також з делегацією з Марібора зустрілися харківські підприємці, представники Європейської бізнес-асоціації. Зустріч пройшла в готелі «Харків Палас», на ній обговорювалися питання подальшої співпраці зі словенськими колегами.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини