Харків розвиватиме співпрацю з Казахстаном та Азербайджаном
20 січня 2020 14:28 Міжнародне співробітництво
Харків розвиватиме співпрацю з Казахстаном та Азербайджаном Харківський міський голова Геннадій Кернес сьогодні, 20 січня, провів зустріч з Надзвичайними і Повноважними Послами Республіки Казахстан і Азербайджанської Республіки в Україні Саматом Ордабаєвим та Азером Худієвим.

В ході зустрічі сторони обговорили розвиток подальших соціально-економічних відносин між країнами. Зокрема, Самат Ордабаєв повідомив, що в Харкові буде відкрито Консульство Казахстану, і представив кандидата на пост Почесного консула Казахстану в Харкові.

«Це повинна буди успішна і юридично грамотна людина, яка буде захищати і просувати інтереси своєї країни, і всі ці критерії дотримані у кандидата, який був запропонований в Харкові і вже схвалений в Казахстані. Я думаю, найближчими тижнями ми відкриємо в Харкові Почесне консульство, що дозволить нам активізувати як культурно-гуманітарні, так і економічні відносини з містом», - зазначив посол Казахстану.

Геннадій Кернес, у свою чергу, розповів гостям про розвиток Харкова, зокрема, в сфері цифрової трансформації. «У нас зараз активно впроваджуються в життя процеси цифрової трансформації. Харків активно працює в цьому напрямку і сьогодні є одним з пілотних міст України в цьому питанні. Також у нас є серйозні бізнесмени, які націлені побудувати в Харкові міні-містечка, так звані smart-city, для того щоб створити комфортне житло і зони відпочинку для харків'ян», - сказав мер.

Крім того, міський голова повідомив, що в парку «Перемога» в Харкові буде встановлено бюст відомого поета Азербайджану Нізамі Гянджеві. Зазначимо, з проханням увічнити пам'ять мислителя в ході останнього візиту до Харкова до мера звернулися представники Посольства Азербайджану.

«Ми проведемо реконструкцію парку, в процесі якої можемо об'єднати наші з вами задумки, щоб це мало цілісний вигляд. Зараз там добудовується великий храм, і ще ми відведемо місце, щоб розмістити в цій зоні відпочинку частинку Сходу», - сказав Геннадій Кернес.

Посол Азербайджану висловив подяку меру за таку пропозицію і відзначив високу зацікавленість у співпраці з Харковом азербайджанської сторони. «Інвестиційний клімат в Харкові за останні роки стрімко поліпшується, і наші бізнесмени дуже хочуть вийти на харківський ринок. І приємно зазначити, що міський голова є гарантом цих відносин. Адже найголовніше для бізнес-кіл - це стабільність», - підкреслив Азер Худієв.

Після візиту до міського голови посли зустрінуться з харківськими бізнесменами, яким розкажуть про інвестклімат Казахстану і Азербайджану й запропонують реалізацію спільних проектів.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини