Харківська дитяча лікарня отримала у подарунок терапевтичні іграшки «Хібукі»
21 липня 2022 09:17 Медицина
Харківська дитяча лікарня отримала у подарунок терапевтичні іграшки «Хібукі» Американська благодійна організація «United Help Ukraine» передала пацієнтам Міської клінічної дитячої лікарні №16 Хібукі – іграшкові собаки, призначені для терапевтичних методик роботи з дитячою травмою.

Як повідомили у Департаменті охорони здоров’я, вперше таку іграшку створив ізраїльський доктор Шай Хен-Галь під час другої Ліванської війни. З того часу Хібукі, що в перекладі з івриту означає «обійми», допомагає дітям Ізраїлю, Японії, Америки, Лівану та Тегерану, а зараз - і України впоратися з травмами, отриманими під час війни. Граючись з собакою, дитина проєктує свої почуття на Хібукі і в такий спосіб запускає процес відновлення. 

Міська клінічна лікарня №16 стала першим лікувальним закладом в Україні, де застосували Хібукі-терапію. Психолог закладу Владислава Андрущенко пройшла відповідний курс навчання та тепер застосовує цю методику для лікування психологічних травм у дошкільнят міста Харкова. Від «United Help Ukraine» лікарня отримала перші 16 собак-обіймак. 

«Спочатку було проведено серію навчальних зустрічей для лікарів та батьків, а потім і почалися заняття з дітьми. Австрійська екологічна організація «GLOBAL 2000» оплатила матеріали для творчості, за допомогою яких Хібукі були інтегровані в коло маленьких пацієнтів. Зараз через гру та фантазію діти отримують доступ до власних ресурсів для відновлення», - розповіли у департаменті. 

Терапевтична методика «Хібукі» впроваджується в рамках проєкту «Відкриті обійми», який у перші дні російської агресії започаткували психологи Дафна Шарон-Максимов та Ольга Леймунська. Український варіант іграшки виготовляється у Дніпрі, таким чином американська компанія «United Help Ukraine» підтримує українське виробництво. До кожної іграшки додається ілюстрована книжка, в якій можна дізнатися історію собаки Хібукі. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини