Харківські артисти виступають для військових та переселенців
21 листопада 2022 09:43 Культура
Харківські артисти виступають для військових та переселенців Артисти харківських театрів дають концерти для військових, вимушених переселенців та займаються волонтерством.

Як повідомили у Департаменті культури, наприкінці березня у рамках міського проєкту «Мирне майбутнє України» артисти Харківського академічного театру музичної комедії почали виступати на станціях метро, де ховалися від бомбардувань люди, потім - у військових частинах. Загалом у березні-листопаді артисти дали 20 концертів у метро, 12 разів виступали для бійців Національної гвардії України та територіальної оборони, в санаторіях, військових шпиталях, медкомплексі 602-го мікрорайону Харкова, селищах Бабаї, Покотилівка та ін.

Працівники Харківського академічного театру ляльок ім. Афанасьєва створили волонтерський ХАБ «Л.ОБ» (лялькова оборона) і забезпечують необхідними речами цивільних та військових та продовжують грати. Виступали на станціях метро, у бомбосховищах, лікарнях, школах, будинках культури та просто неба, щоб відволікти дітей та дорослих від страшної реальності війни. Лише в метро у квітні-травні показали майже 30 вистав. В рамках волонтерського туру виїздили у населені пункти Південне, Високий, Мерефа, Кегичівка, Шарівка, Валки, Баранівка, Мельникове, Зелений Колодязь, санаторій «Бермінводи», а в липні випустили прем’єрну виставу «Я норм» за п'єсою Ніни Захоженко про підлітків із Бучі.

Колектив Харківського національного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка з кінця лютого реалізує два основних проєкти «Схід Опера - місту-герою Харкову» та «Схід Опера: долаючи відстань». У рамках першого - артисти та музиканти театру проводять невеликі вокально-інструментальні концерти на різних локаціях. Наприклад, навесні провели більше 20 концертів в укриттях, а зараз організовують до десяти заходів щотижня - концерти в храмах, школах, гуманітарних центрах й місцях розселення переселенців, будинках ветеранів, частинах ДСНС та місцях дислокації ЗСУ. Другий проєкт «Схід Опера: долаючи відстань» об'єднує заходи, які організовують співробітники театру в інших містах Україні, та гастрольний тур «Європейський шлях», у рамках якого з 25 квітня по 12 жовтня було проведено майже 100 театральних, концертних заходів та перформансів, які відвідали більше 40 тис. людей. У рамках туру артисти виїжджали з виставами в Польщу, Італію, Австрію, Францію, Німеччину, Ватикан, Литву, Словаччину. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини