«Харківські асамблеї» відкрилися Сьомою симфонією Бетховена
27 вересня 2014 20:01
«Харківські асамблеї» відкрилися Сьомою симфонією Бетховена Відкриття ХХI Міжнародного музичного фестивалю «Харківські асамблеї. Противлення злу мистецтвом» пройшло сьогодні, 27 вересня, в малому залі Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка. Відкрили «Харківські асамблеї» Сьомою симфонією Людвіга ван Бетховена, його концертом для фортепіано з оркестром №4, а також Увертюрою Франца Шуберта «Розамунда». Виконали музичні твори студентський симфонічний оркестр Харківського національного університету мистецтв ім. І. Котляревського та солістка  Ганна Сагалова під керівництвом австрійського диригента Антоніо Лізарагга. 

Від імені Харківського міського голови Геннадія Кернеса з відкриттям фестивалю харків'ян привітав заступник мера з питань розвитку та забезпечення життєдіяльності міста Ігор Терехов. Він зазначив, що класична музика завжди об'єднувала людей у найважчі для них часи. 

«Вдвадцятьперше Харків радо відчинив двері для цього міжнародного фестивалю. Наш великий земляк Борис Вєркін колись сказав: «Поки в Україні є культура, є і Україна». Ми з вами переживаємо складні часи, але ніколи незалежність не давалася нам легко. Сьогодні нам потрібно винести урок і зробити все, щоб Україна була єдиною і цілісною державою. І нехай цей фестиваль дасть потужний імпульс до об'єднання людей навколо музики», - сказав Ігор Терехов. 

Художній керівник фестивалю, ректор Харківського національного університету мистецтв ім. І. Котляревського Тетяна Вєркіна підкреслила, що героєм цих асамблей Людвіг ван Бетховен став не випадково, адже його життя хоч і було наповнене стражданнями, але він подарував людям музику, де немає і краплі відчаю. За її словами, твір класика «Ода до радості», який став гімном Європейського Союзу, є найкращим тому прикладом. 

«Він любив людство, його творіння об'єднали Євросоюз і весь світ. Сьогодні ми хочемо разом з ним відчути себе сильнішими, талановитішими і впевненішими», - зазначила Тетяна Вєркіна. 

Нагадаємо, що ХХI Міжнародний музичний фестиваль «Харківські асамблеї. Противлення злу мистецтвом» проходитиме в місті до 18 жовтня. Цього року у фестивалі візьмуть участь музиканти з Австрії, Франції та Іспанії.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини