Харківські гіди вивчають дипломатичну спадщину міста
12 грудня 2018 12:19 Міжнародне співробітництво
Харківські гіди вивчають дипломатичну спадщину міста Воркшоп в рамках проекту «Харків дипломатичний» проходить сьогодні, 12 грудня, для гідів та екскурсоводів Харкова.

У заході беруть участь заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Юлія Згурська, керівник Міського туристичного інформаційного центру КП «Центр розвитку міжнародного співробітництва» Світлана Рязанова, кандидат історичних наук, краєзнавець Сергій Куделко, а також 27 гідів та екскурсоводів Харкова.

За словами Юлії Згурської, мета інформаційного туру - розповісти гідам про дипломатичну спадщину Харкова та про історію розвитку міжнародного співробітництва міста.

«Гідам покажуть дипломатичні представництва, які працюють в місті сьогодні, і ті місця, в яких в різний час перебували дипломатичні місії різних держав. Основне завдання - щоб отриману інформацію гіди потім презентували гостям міста і харків'янам. Тому що дуже часто ми не знаємо свою історію, в даному випадку - чому Харків є дипломатичним центром і центром міжнародного співробітництва», - зазначила Юлія Згурська.

В ході екскурсії гіди відвідають близько 20 об'єктів - діючі почесні й генеральні консульства, а також місця, де в 19-20 століттях розташовувалися посольства, консульства інших країн, і почують розповіді про видатних людей інших держав, які внесли свій вклад у розвиток міста. Інфотур для них проведе краєзнавець, директор Центру краєзнавства ім. акад. П.Т. Тронька ХНУ ім. В.Н. Каразіна Сергій Куделко, який активно досліджує історію дипломатії Харкова.

Як повідомила організатор заходу, керівник Міського туристичного інформаційного центру Світлана Рязанова, гідам представлять унікальну інформацію, якої немає ні в одному джерелі.

«Колись давно у Харкові існувало дев'ять консульств - Франції, Німеччини, Бельгії, Перське консульство. Це інформація унікальна. Частина будівель, де розташовувалися консульства, сьогодні мають інше призначення, а частина архітектурних пам'яток зруйнована», - зазначила Світлана Рязанова.

Після екскурсійної частини воркшопу для гідів проведуть семінар, на якому представники Департаменту міжнародного співробітництва розкажуть про діяльність міста на міжнародній арені, а також презентують роботу Представництва Асоціації міст-володарів Призу Європи в Україні.

Також Юлія Згурська зазначила, що сьогоднішня екскурсія - перша в рамках проекту «Харків - місто професій». Надалі в місті проведуть інфотур «Харків медичний», «Харків культурний» та ін., присвячені різним сферам діяльності міста.

Нагадаємо, сьогодні в Харкові діють 12 почесних і два генеральних консульства різних держав, зокрема, Німеччини, Франції, Польщі, Албанії, Грузії, Вірменії, Бразилії, Азербайджану, Литви, Словенії, Чехії, Туреччини та ін.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини