Харківські школярі перемогли на математичній олімпіаді в Румунії
13 липня 2018 11:12 Освіта
Харківські школярі перемогли на математичній олімпіаді в Румунії Учні двох харківських шкіл завоювали 3 золоті і 1 срібну медалі на 59-ій Міжнародній математичній олімпіаді, яка проходила з 3 по 14 липня в Клуж-Напока (Румунія).

Всього в олімпіаді взяли участь 594 школяри з 107 країн. Збірну команду України представляли четверо харківських і двоє київських школярів.

За підсумками змагань, три золоті медалі завоювали випускники Харківського фізико-математичного ліцею №27 Нго Нгок Тхай Шон, Роман Сарапін і вихованець Харківського навчально-виховного комплексу №45 «Академічна гімназія» Ілля Коваль. Крім того, учениця ліцею №27 Аліна Гарбузова отримала срібну медаль.

Всього українські школярі завоювали чотири золоті і дві срібні медалі.

Зазначимо, на рахунку Нго Нгок Тхай Шона це вже 3-тя медаль на Міжнародній математичній олімпіаді - в 2016 році він завоював бронзову нагороду, в 2017 році - срібну, а цього року - золоту. Для Романа Сарапіна це 2-а медаль - в 2017 році він посів 3-е місце. Крім того, Аліна Гарбузова в 2018 році завоювала золоту медаль VII Європейської математичної олімпіади для дівчат (EGMO).

Як зазначили в Департаменті освіти міськради, збірна команда України блискуче виступили на олімпіаді, завоювавши четверте загальнокомандне місце. Це кращий результат за всі роки незалежності України. До цього року кращим результатом України на Міжнародній математичній олімпіаді було 6-те місце, здобуте у 1997, 2007 і 2014 роках.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини