Харківські студенти-медики хочуть надавати допомогу військовим, пораненим в зоні бойових дій
13 травня 2014 18:46
Харківські студенти-медики хочуть надавати допомогу військовим, пораненим в зоні бойових дій Студенти Харківського національного медичного університету запропонували створити загони, які б надавали допомогу пораненим у зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі, які знаходяться на лікуванні у харківських лікарнях.
Як повідомив сьогодні, 13 травня, ректор ХНМУ Володимир Лісовий, університет повністю підтримав цю ініціативу. За його словами, студенти молодших курсів могли б надавати волонтерську допомогу, а старших - медичну. 

Як повідомила координатор волонтерської діяльності ХНМУ Анастасія Рождественська, записатися в такі загони вже хочуть багато студентів. 

«Волонтерською діяльністі в медуніверситеті ми займаємося вже два роки, починали з хоспісу. Але зараз така ситуація в країні, що ми як студенти-медики вирішили: хто, якщо не ми? Після третього курсу ми всі маємо право працювати медсестрами, маємо базову медичну підготовку, можемо допомагати в ситуаціях, коли не може впоратися медперсонал лікарні. Думаю, будь-яка допомога буде корисна», - розповіла студентка. За її словами, перші загони можуть бути сформовані приблизно через місяць. 

Перший заступник міністра охорони здоров'я України Руслан Салютін, який сьогодні відвідав у Харкові військово-медичний клінічний центр Північного регіону, де знаходяться поранені, також позитивно оцінив ініціативу харківських студентів-медиків. 

«Ми бачимо, що лікарі і медперсонал роблять все можливе, щоб наші поранені солдати і офіцери в самі найкоротші терміни відновлювалися й поверталися до мирного життя або до ратних справ. Вони роблять дуже важливу справу, але те, що роблять волонтери та студенти, заслуговує тільки найтепліших слів і поваги. Лікує не тільки операція, але і слово. Наші лікарі і медсестри вже втомилися, не завжди встигають сказати добре слово, і тут приходять на допомогу волонтери. Висловлюю глибоку вдячність університету за те, що виховуєте студентів справжніми патріотами», - зазначив Руслан Салютін. 

Як розповіла заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, харківські волонтери-медики завжди вирізнялися високим ступенем відповідальності та володіння необхідними навичками. «Значення волонтерів важко переоцінити. Вони вміють розмовляти, слухати, радити, вміють перебувати поруч. Вони роблять все це дуже щиро. Думаю, що це дуже правильна ідея, яка обов'язково буде реалізована», - сказала заступник міського голови.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини