Харківські ЖБК і ОСББ можуть заощадити на впровадженні енергоефективних технологій
22 вересня 2021 14:07 ЖКГ
Харківські ЖБК і ОСББ можуть заощадити на впровадженні енергоефективних технологій Харківським ОСББ та ЖБК компенсували близько 3,4 млн грн на впровадження енергоефективних заходів з коштів бюджету територіальної громади міста Харкова.

Як повідомили у Департаменті житлово-комунального господарства, з 2016 року у Програмі часткового відшкодування суми кредитів, отриманих об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житловими та житлово-будівельними кооперативами міста Харкова на впровадження енергозберігальних заходів, взяли участь 58 ОСББ та сім ЖБК.

Мешканці будинків використовували кошти для заміни вікон і дверей у місцях загального користування, облаштування індивідуальних теплових пунктів, термоізоляції стін будівлі, горищ, внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання, встановлення приладів обліку тепла тощо.

Зокрема, зараз роботи ведуться у будинку по вул. Харківських дивізій, 5/3, де мешканці вирішили утеплити фасад та встановити огорожу. Загальна вартість проєкту становить 7,5 млн грн, 30% з яких, або 2,1 млн грн, повинні зібрати мешканці будинку. Як зазначили в департаменті, для цього члени ОСББ взяли кредит у розмірі 2,1 млн грн на проведення першочергових енергоефективних заходів. Решту 70% від 7,5 млн їм допоможе виплатити Державний фонд з енергоефективності. У департаменті уточнили, що, за умовами державної програми, 10% від 2,1 млн грн на впровадження енергоефективних заходів може виплатити бюджет міської територіальної громади. Тому члени ОСББ отримають 210 тис. грн на реалізацію енергоефективних заходів і ще як учасники міської програми - 290 тис. грн на компенсацію відсоткової ставки за кредитом, загалом - 0,5 млн грн. У департаменті підкреслили, що Харків - одне з небагатьох міст в Україні, де компенсують процентну ставку за енергоефективними кредитами.

Зазначимо, що учасникам міської Програми відшкодовують з бюджету територіальної громади 20% від суми залучених ОСББ, ЖК і ЖБК кредитів на виконання енергоефективних заходів, але не більше 200 тис. грн за однією кредитною угодою. У випадку проведення ОСББ, ЖК і ЖБК робіт з термоізоляції зовнішніх стін будівлі, підвалу та фундаменту, відшкодуванню підлягає частина в розмірі 20% від суми залучених кредитів на виконання енергоефективних заходів, але не більше ніж 500 тис. грн за однією кредитною угодою.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини