Харківський антикризовий штаб збирає кошти на боротьбу з коронавірусом
19 березня 2020 16:38 Місто
Харківський антикризовий штаб збирає кошти на боротьбу з коронавірусом Друге засідання регіонального антикризового штабу з боротьби з коронавірусом відбулося сьогодні, 19 березня, у готелі «Харків Палас».

У заході взяли участь Харківський міський голова Геннадій Кернес, президент групи «DCH» Олександр Ярославський, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, перший заступник міського голови Ігор Терехов, бізнесмени, ректори вишів та ін. При цьому губернатор Олексій Кучер, який також входить до антикризового штабу, на засідання не прийшов.

На зустрічі в «Харків Паласі» обговорювалося питання збору додаткових коштів для протидії епідемії коронавірусу в регіоні, в тому числі для придбання високовартісного медичного обладнання, підтримки медзакладів і соціально незахищених верств населення.

Як повідомив Олександр Ярославський, на потреби Харкова та області, за розрахунками, необхідно зібрати 6 млн дол. Сам він виділив три мільйони, решту суми попросили пожертвувати бізнесменів. Також, за його словами, у ніч з суботи на неділю до України з Китаю літаком буде доставлено 50 тис. комплектів тестів на коронавірус (по 40 штук в упаковці), яких вистачить на два мільйони осіб. Допомогу в їх придбанні надав благодійний фонд засновника торгової платформи «Алі-Баба» Джека Ма. З цієї партії Харків отримає 5 тис. комплектів на 200 тис. осіб.

«Це не тести на перевірку всіх бажаючих, є у них коронавірус чи нема. Це тести для людей, у яких вже є певні симптоми. Ці комплекти будуть передані до харківських лікарень наступного тижня», - роз'яснив Геннадій Кернес.

За словами міського голови, антикризовий штаб також спрямує кошти на підтримку 100 тис. соціально незахищених людей. Для них будуть придбані аптечки з лікарськими препаратами першої необхідності і продуктові набори.

«Ми ведемо переговори з великими супермаркетами, щоб забезпечити людей продуктовими наборами, до яких увійдуть чай, гречка, цукор, борошно, печиво, рослинне масло, тушонка. Фармацевтична фабрика «Здоров'я» готує аптечки. Волонтери з вишів допоможуть і рознесуть ці набори нужденним. Наша основна задача як штабу - організувати цей процес, щоб полегшити жителям міста вимушений карантин», - зазначив мер.

Під час засідання Сергій Чернов повідомив, що депутати облради також візьмуть участь у вирішенні поставлених завдань, будуть виділені кошти на підтримку і захист лікарів, які працюють у профільних лікарнях.

Керівники фабрики «Бісквіт-Шоколад», заводу «Турбоатом» повідомили, що вже працюють над придбанням апаратів штучної вентиляції легенів, а власник групи компаній «Кулиничі» Володимир Мисик - про закупівлю іншого обладнання. Про свої пожертвування заявили й інші бізнесмени.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини