«Харківводоканал» не відключав водопостачання на ринку «Барабашово»
19 травня 2020 09:00 ЖКГ
«Харківводоканал» не відключав водопостачання на ринку «Барабашово» КП «Харківводоканал» не відключало від водопостачання ТЦ «Барабашово», а через самовільно розміщені Концерном «АВЕК і Ко» торгових павільйонів на водопровідних об'єктах не має до них доступу, щоб усунути аварійну ситуацію.

Як повідомили у КП «Харківводоканал», на території ринку розміщені водопровідні мережі та каналізаційні колектори, які забезпечують послугами водопостачання та водовідведення жителів Салтівського мікрорайону, а також водовід, що забезпечує водою споживачів Олексіївки і Павлового Поля. Однак виконання зобов'язань підприємства перед споживачами ускладнюється відсутністю проектно-технічної документації будівництва внутрішньо майданчикових мереж об'єктів ПрАТ «Концерн АВЕК і Ко» та їх підключення до міських мереж водопостачання та водовідведення. КП «Харківводоканал» неодноразово зверталося до керівництва «Концерн АВЕК» з проханням надати необхідні документи, однак відповідь так і не надійшла.

Так, внаслідок аварії на водопровідній мережі, яка сталася 22 лютого, була припинена подача води у будинки, підключені до трубопроводу, що проходить через ринок «Барабашово», а також в адміністративну будівлю КП «Харківводоканал». При цьому ремонтно-будівельні роботи з ліквідації аварії ускладнювалися відсутністю проектної документації, яку так і не надав «Концерн АВЕК». Крім того, комунальників позбавили доступу до каналізаційних колодязів, оскільки в порушення договору з КП «Харківводоканал» керівництво «АВЕК» самовільно розмістило на водопровідних об'єктах торгові павільйони.

Замість того, щоб сприяти вирішенню проблеми, адміністрація ТЦ «Барабашово» за участю так званих «активістів» всіляко протидіє проведенню ремонтно-відновлювальних робіт. Подібні дії в подальшому можуть призвести до повного припинення водопостачання жителів Салтівського мікрорайону. Крім того, в ході ремонтних робіт по вул. Академіка Павлова, в районі міського кладовища №3, працівники КП «Харківводоканал» виявили залізобетонні плити, незаконно укладені в зоні водопровідного колодязя, що, в разі аварії, ставить під загрозу забезпечення водою великої кількості споживачів в умовах великої ймовірності виникнення аварійної ситуації через додаткове навантаження на водопровідні мережі.

У КП «Харківводоканал» нагадали, що в 2017 році, усвідомлюючи незаконність самовільної забудови території ринку «Барабашово», «Концерн АВЕК» підписав з комунальним підприємством мирову угоду, згідно з якою адміністрація ринку зобов'язалася до 30 липня 2020 року демонтувати 40 об'єктів, розташованих в охоронних зонах мереж водопостачання та водовідведення. У документі також було вказано на наявність порушень «Концерном АВЕК» містобудівного законодавства. На сьогоднішній день керівництво ринку не стало до виконання умов угоди. Таким чином, на підприємстві підкреслили, що через відсутність необхідної документації та фізичної можливості доступу на мережі водопостачання та водовідведення не володіють інформацією про причини відсутності води на території ринку і в найближчих домоволодіннях.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини