Харків’яни можуть долучитися до Всеукраїнського радіодиктанту
08 листопада 2022 15:33 Освіта
Харків’яни можуть долучитися до Всеукраїнського радіодиктанту XXІІ Всеукраїнський диктант національної єдності відбудеться завтра, 9 листопада, у День української писемності та мови.

Автором цьогорічного Радіодиктанту національної єдності стала українська письменниця та режисер Ірина Цілик. Текст читатиме українська актриса театру та кіно, Герой України Ада Роговцева. Радіодиктант транслюватиметься на «Українському радіо» та «Радіо Культура», а також телеканалах та діджитал-платформах «Суспільне Мовлення».

Початок – об 11:00.

До найбільшого україномовного флешмобу долучаться освітяни та старшокласники Харкова, щоб зробити свій внесок у популяризацію рідної мови та перевірити власну грамотність. Для вимушених переселенців та українців, які живуть за кордоном, облаштують студії для написання диктанту.

Крім того, протягом листопада Департамент освіти проведе освітню акцію «Вивчаємо українську легко: лайфхаки від харківських педагогів, школярів та батьків» з метою реалізації Стратегії популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова – успішна держава» та з нагоди Дня української писемності та мови. До участі залучаються вчителі української мови, школярі та батьки.

Щодня в Telegram-каналі «Харків надихає» розміщується п’ять кращих лайфхаків від учасників акції: відео-експрес-уроки; корисні поради, як легко засвоїти ту чи іншу тему з фонетики, орфографії, морфології, синтаксису або стилістики української мови; підказки для кращого запам’ятовування правил; добірки онлайн-ресурсів, котрі рекомендуються для досконалого опанування мови; малюнки/колажі/інфографіки, що допомагають розібратися з нюансами слововжитку, наголосами, боротися з русизмами тощо. З початку акції вже розміщено 60 творчих робіт.


Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини