Кітлярчин яр відкрився після реконструкції
21 листопада 2014 17:17 Суспільство
Кітлярчин яр відкрився після реконструкції Відкриття Кітлярчиного яру відбулося сьогодні, 21 листопада, після майже дворічної реконструкції.
Як повідомив в ході відкриття директор Департаменту комунального господарства Віктор Кітанін, реконструкція яру розпочалася за зверненням жителів Московського району до Харківського міського голови Геннадія Кернеса. В результаті з покинутого і недоглянутого місця яр вдалося перетворити в парк з джерелом, де тепер із задоволенням відпочивають місцеві жителі. 

В яру встановили 40 енергозберігаючих світильників, лавки та урни; очистили водойму і висадили 73 дерева - шовковицю, вербу, липу, горобину. Крім того, в яру встановили дитячий ігровий майданчик, обладнали спуски і зміцнили схили до джерела, а також облаштували дві прогулянкові алеї вздовж вулиць Командарма Уборевича та Джерельної.

Як зазначив Віктор Кітанін, воду, яку набирають городяни з джерела в яру, регулярно перевіряють співробітники СЕС, і, за їхніми даними, вона повністю придатна для вживання. Для кращої якості води на джерелі встановили фільтри і ультрафіолетові лампи.

Освятив Кітлярчин яр секретар Харківського єпархіального управління УПЦ отець Михайло. Він прочитав молитву біля купальні з іконописним розписом і благословив харків'ян, які прийшли на відкриття. «Вода має незвичайні цілющі властивості. Тепер городяни можуть попросити у Господа благословення і викупатися в купальні», - зазначив отець Михайло.

Також він повідомив, що освячувати воду тут будуть на Водохреще та інші церковні свята, а незабаром поруч планують побудувати храм архістратига Михаїла.

У відкритті Кітлярчиного яру також взяв участь голова Адміністрації Московського району Олег Товкун, який зазначив, що в районі упорядковують й інші джерела та місця відпочинку городян. Зокрема, нещодавно встановили нові сходинки до джерела, розташованого на вул. Тимурівців. 

Нагадаємо, що капітальний ремонт та роботи з комплексного благоустрою території розпочалися в Кітлярчиному яру 4 червня минулого року. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини