Коментар Геннадія Кернеса з приводу того, що сталося сьогодні на Меморіалі Слави
09 травня 2016 12:38 Місто
Коментар Геннадія Кернеса з приводу того, що сталося сьогодні на Меморіалі Слави Харківський міський голова Геннадій Кернес прокоментував провокаційну ситуацію, яка сталася сьогодні, 9 травня, під час покладання квітів на Меморіалі Слави в Лісопарку.

На покладанні були присутні Валентин Бистриченко й представники «Громадської варти». З символікою УПА, але без квітів вони вишикувалися біля скульптури «Батьківщина-Мати». Після маршу курсантів і хвилини мовчання, в той час як почався поминальний молебень і сотні городян покладали квіти, стався конфлікт. В кінці колони були люди з червоними прапорами і портретами учасників Другої світової війни. На одежі деяких з цих людей були прикріплені георгіївські стрічки. Люди розділилися, хтось скандував «Героям слава!», хтось - «Спасибі дідові за перемогу!». Стався конфлікт, почалася бійка.

У Головному управлінні Національної поліції в Харківській області повідомили, що перевірка за фактом події триває: «Поліцейські вивели із зони конфлікту близько 15 агресивно налаштованих осіб і провели з громадянами відповідні профілактичні бесіди з метою недопущення порушень і роз'яснили їм ступінь відповідальності за вчинення протиправних дій згідно чинного законодавства України», - повідомляється на сайті ГУ.

Раніше Геннадій Кернес звернувся до харків'ян з проханням зберегти мир і єдність в ці дні, закликав мудро, спокійно і з гідністю провести пам'ятні дати, приділити увагу ветеранам, побути з сім'єю, віддаючи данину багаторічній традиції. І сьогодні на Меморіалі Слави, який нагадує про те, що в боях за Харків загинуло понад 186 тис. воїнів, він зазначив:

«Важливо, щоб всі харків'яни завжди пам'ятали про те, що цей день дав нам можливість жити під мирним небом. Для мене як людини, яка вшановує пам'ять і глибоко поважає ветеранів, це один з найголовніших днів у світі. Щоб зрозуміти цінність цього свята, потрібно згадати, що війна забрала життя понад 30 млн людей. На ці провокації є свої заходи реагування. І не дай бог комусь заманеться образити ветеранів, я думаю, він глибоко про це пошкодує», - зазначив міський голова.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини