Компенсація за нерухомість у районі будівництва метро - роз'яснення міськради
02 квітня 2018 17:30 Місто
Компенсація за нерухомість у районі будівництва метро - роз'яснення міськради У Харківській міській раді пояснили, які кошти отримають власники нерухомого майна, яке знаходиться на території майбутнього будівництва ділянки метро від ст. м. «Метробудівників» до ст. м. «Одеська» та підлягає викупу.

Директор Департаменту реєстрації Олег Дробот повідомив, що власники нерухомості часто звертаються з питанням: «Що входить у суму компенсації, тільки оцінна вартість квартири, чи вона покриває ще й витрати на пошук житла (послуги ріелторів)?».

За його словами, Закон України «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, розміщених на них, які знаходяться у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності» не містить поняття «сума компенсації». Законом передбачена викупна ціна - це вартість земельної ділянки (її частини), житлового будинку, інших будівель, споруд, багаторічних насаджень, розміщених на ньому, з урахуванням збитків, завданих власнику внаслідок викупу земельної ділянки, які будуть нанесені власнику у зв'язку з достроковим припиненням його зобов'язань перед третіми особами, у тому числі упущена вигода.

У випадку надання власнику іншої земельної ділянки замість тієї, що відчужується, у викупну ціну вноситься вартість виготовлення документації із землеустрою, розробка якої необхідна для отримання у власність такої земельної ділянки, а також витрати, пов'язані з державною реєстрацією прав на неї. 

Звіти з експертної грошової оцінки земельних ділянок, які відчужуються, підлягають рецензуванню, державній експертизі землевпорядної документації.

Олег Дробот зазначив, що оцінка об'єктів нерухомості проводитиметься відповідно до норм законодавства незалежними суб'єктами оціночної діяльності, обраними на конкурсній основі. Витрати будуть профінансовані за рахунок коштів міського бюджету Харкова.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини