Літмузей відкриває виставку до 125-річчя від дня народження Леся Курбаса
23 лютого 2012 11:45
Літмузей відкриває виставку до 125-річчя від дня народження Леся Курбаса Виставка «Лесь Курбас – розстріляний геній українського театру» працюватиме з 24 лютого до 16 березня в Харківському літературному музеї.

Експозицію підготовано до 125-річчя від дня народження відомого українського режисера, актора, теоретика театру.
На виставці презентують паспорт Леся Курбаса з його фото під час арешту, заяву-«зізнання» у приналежності до організації УВО, афішу Червонозаводського театру сезону 1932–1933 років, а також експонати, що надійшли до Літературного музею нещодавно. Зокрема, це фотоальбом Марії Травінської (Недогарко), акторки «Молодого театру», а потім «Березоля», що його зберіг харківський актор і режисер Анатолій Стародуб. Частину фотографій ніколи не оприлюднювали, решта – маловідомі.
На відкриття виставки 24 лютого запрошено театрознавців та літературознавців для розмови про творчий шлях Леся Курбаса та його вплив на подальший розвиток української культури, зокрема сучасного мистецтва сцени. Початок заходу - о 14:00.
Крім того, 29 лютого (початок о 18:00) у книгарні «Є» відбудеться презентація книжки Ірини Макарик «Перетворення Шекспіра. Лесь Курбас, український модернізм і радянська культурна політика 1920-х років». У заході візьмуть участь перекладач Микола Климчук та редактор книжки, літературознавець Ярина Цимбал.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини