Мерам міст порадили брати приклад з Харкова у сфері енергоефективності
21 жовтня 2021 14:09 ЖКГ
Мерам міст порадили брати приклад з Харкова у сфері енергоефективності Харків є прикладом для інших міст України у сфері енергоефективності на підприємствах теплоенергетики.

Про це повідомили на прес-конференції на тему: «Опалювальний сезон 2021/22. Чи не замерзнуть українці?», яка відбулася сьогодні, 21 жовтня.

Крім зростання цін на газ та інших актуальних проблем у галузі, експерти Української енергетичної асоціації, Асоціації теплокомуненерго України, керівники підприємств теплоенергетики з різних регіонів також обговорили питання енергоефективності та модернізації виробництва. Вони зазначили, що, незважаючи на брак коштів у теплоенергетичних підприємств, у країні все ж є приклади успішного впровадження енергозберігальних технологій, і поставили за приклад Харків.

Генеральний директор КП «Харківські теплові мережі» Василь Скопенко розповів про те, що було зроблено в місті в рамках підготовки до опалювального сезону.

«Що стосується ціни на газ, то це питання вирішують не «Тепломережі». У нас є керівник міста, який цим займається, шукає можливості, щоб закласти в бюджет і частково компенсувати вартість газу. А наше підприємство має займатися енергоефективністю, зменшувати витрати і втрати. Цього року ми добре підготувалися до опалювального сезону: переклали понад 100 км мереж, встановили понад 300 ІТП з погодним регулюванням, побудували шість нових котелень та капітально відремонтували 24 котли. Також запустили когенераційні установки і зараз взагалі не купуємо електроенергію», - повідомив Василь Скопенко.

Експерт незалежного експертно-аналітичного центру «Офіс ефективного регулювання» Антон Зоркін підкреслив, що такі заходи з підвищення енергоефективності мають вживатися у всіх містах країни.

У свою чергу виконавчий директор Асоціації теплокомуненерго України Андрій Гнатуш закликав органи місцевого самоврядування змінити пріоритети в бік інвестування в енергозберігальні технології.

«Хочу звернутися до мерів міст і голів ОТГ: не потрібно витрачати всі бюджети на плитку. Міняйте комунікації, вкладайте в енергоощадне обладнання. Це перспектива. Це знизить втрати», - зазначив він.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини