Міська школа грантрайтінга оновить формат
29 травня 2019 14:49 Місто
Міська школа грантрайтінга оновить формат Школа соціального проектування та грантрайтінга «Open Grants School» закриває третій сезон.

Про це сьогодні, 29 травня, в прес-центрі Харківської міської ради повідомила начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Вікторія Грецька-Миргородська.

За її словами, підсумки сезону підіб'ють 31 травня в сесійній залі міської ради. Цього року ще 100 молодих людей навчили, як презентувати свої проекти, управляти ними, писати грантові заявки і формувати бюджет.

Вікторія Грецька-Миргородська зазначила, що наступного року «Open Grants School» чекають зміни. Програму переглянуть і, за пропозиціями учасників, додадуть нові курси. Крім того, щоб підвищити статус навчання, планується ввести тестування для слухачів протягом курсу і підсумкові іспити.

Куратор і спікер «Open Grants School», доцентр кафедри соціальної і гуманітарної політики Харківського регіонального інституту управління Національної академії державного управління при Президентові України Олег Кулініч зазначив, що аналогів такої школи в Україні немає. «Open Grants School» весь час розвивається. Все починалося з 8-9 занять, цього року пройшло 12 тематичних уроків і окремо - практичне заняття. Крім того, зростає кількість тренерів, залучаються випускники минулого сезону школи. Наприклад, випускниця Олена Дружиніна, яка вже бере участь у національній програмі «Нові лідери», розповіла слухачам школи, як збирала гроші на свій проект на краудфандінговій платформі.

«З першого року школа дуже голосно заявила про себе в Україні. Ми провели треті курси, і поки жодне місто не змогло повторити наш досвід. Є багато курсів з проектного управління, грантрайтінгу, але зазвичай це максимум триденні заходи. А коли заняття йдуть протягом трьох місяців, можна більш глибоко розглянути всі питання. Ми займаємося системною підготовкою великої кількості громадських лідерів. Спочатку ми ставили за мету, щоб у місто приходили додаткові ресурси і харківські організації ставали більш конкурентоспроможними на міжнародних конкурсах», - повідомив Олег Кулініч.

Вікторія Грецька-Миргородська зазначила, що після закінчення школи грантрайтінга багато організацій вийшли на міжнародних донорів і отримали соціальні інвестиції.

«Тільки за тими даними, які нам вдалося відстежити, для реалізації програм тут, у Харкові, вдалося залучити понад 2,5 млн грн, а в цілому сума ще більше», - сказала Вікторія Грецька-Миргородська.

За її словами, всі слухачі школи за підсумками навчання проходять тестування. Зараз планується опитати випускників (близько 400 осіб), щоб дізнатися, як поліпшити програму.

«Ми хочемо, щоб з просто грантових проектів з'явилися соціальні комерційні проекти, що дозволило б організаціям не просто розвиватися у своєму середовищі, а й виходити на нові горизонти. Є бажання співпрацювати з такими великими організаціями, як ЄБРР, які вже працюють з малим бізнесом. Восени ми представимо оновлений формат школи», - підсумувала начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів.

Нагадаємо, що після навчання слухачі «Open Grants School» подають свої пропозиції на міський конкурс інноваційно-інвестиційних та іміджевих проектів і можуть отримати фінансування з місцевого бюджету на реалізацію своїх ініціатив. Щорічно на ці цілі з міського бюджету виділяється 1 млн грн.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини