Міська влада затвердила ставку податку на майно та відповідні пільги
21 січня 2015 16:14 Бюджет
Міська влада затвердила ставку податку на майно та відповідні пільги У зв'язку зі зміною Податкового кодексу України Харківська міська рада прийняла в новій редакції рішення про врегулювання питань справляння податків у місті Харкові.

Як повідомила сьогодні, 21 січня, на сесії міськради директор Департаменту бюджету і фінансів Тетяна Таукешева, система оподаткування була реформована в частині місцевих податків.

Так, до 1 січня 2015 року в Харкові стягувалися два види місцевих податків: єдиний податок і податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а також три види місцевих зборів: збір за місця для паркування транспорту, збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності та туристичний збір.

За словами Тетяни Таукешевої, тепер збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності скасований, при цьому до складу податку на майно включені плата за землю, транспортний податок і податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

«По податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, законом було введено обкладання податком нежитлової нерухомості і одночасно вдвічі знижено розмір неоподатковуваної житлової площі для фізичних осіб. Зокрема, стосовно квартир розмір неоподатковуваної площі, згідно з законом, зменшився зі 120 кв. м до 60 кв. м, стосовно житлових будинків - з 250 кв. м до 120 кв. м, для загальної площі квартир і будинків - з 370 кв. м до 180 кв. м на одного власника. Але в місті Харкові було прийнято рішення підвищити граничний розмір пільги для квартир з 60 кв. м до 120 кв. м і, відповідно, для загальної площі квартир і будинків - зі 180 кв. м до 240 кв. м. Таким чином, податок з квартир загальною площею менше 120 кв. м і з будинку площею менше 120 кв. м не сплачується», - зазначила Тетяна Таукешева.

Ставка податку на житлове майно в 2015 році складе 24,36 грн за 1 кв. м. Наприклад, якщо людина володіє трьома квартирами загальною площею 150 кв. м, то їй доведеться заплатити податок за 30 кв. м, що складе 730,8 грн на рік.

Стосовно нежитлової нерухомості ставки податку встановлені відповідно до зон і типів об'єктів: у 2015 році - в межах від 0,1% до 1% мінімальної заробітної плати (від 1,22 грн до 12,18 грн), з 2016 року - в межах від 0,1% до 2%.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини