Місто надасть пільгу на проїзд ветеранам силових структур і людям з інвалідністю третьої групи
01 лютого 2018 16:14 Суспільство
Місто надасть пільгу на проїзд ветеранам силових структур і людям з інвалідністю третьої групи Харківська міська рада надасть пільгу на безкоштовний проїзд у міському електротранспорті і метрополітені ветеранам ЗСУ, СБУ, МВС та причетним до них категоріям, а також людям з інвалідністю третьої групи.

Про це сьогодні, 1 лютого, повідомила журналістам заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, таке рішення сьогодні на робочій нараді прийняв Харківський міський голова Геннадій Кернес. Вона зазначила, що в січні в міську раду надійшло багато звернень від ветеранів силових структур з проханням надати їм право безкоштовного проїзду.

«Ми уважно проаналізували цю категорію людей і з'ясували, що серед тих 13 тисяч осіб, які мають право на пільговий проїзд як ветерани ЗСУ, МВС і СБУ, досить велика кількість учасників бойових дій, чорнобильців, інвалідів 1-ї та 2-ї груп та ветеранів праці. На наступній сесії міської ради ми розглянемо це питання, вже готується відповідний проект рішення, і надамо для цієї категорії громадян право безкоштовного проїзду в міськелектротранспорті та метрополітені. Кількість поїздок буде обмежено до 50 в місяць», - зазначила віце-мер.

За її словами, також багато звернень з таким проханням надійшло від людей з інвалідністю 3-ї групи, оскільки на державному рівні пільга безкоштовного проїзду для них була скасована. Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що серед цієї категорії громадян в Харкові велика кількість людей з вадами зору та незрячих людей, людей з вадами слуху і тих, хто не чує, а також багато ветеранів силових структур, які мають статус людей з інвалідністю 3-ї групи. У зв'язку з цим було прийнято рішення надати пільгу цим людям в розмірі 50 безкоштовних поїздок в міському наземному електротранспорті і метрополітені.

Як повідомила Світлана Горбунова-Рубан, на сьогоднішній день в Харкові місцеві пільги, в тому числі пільгу безкоштовного проїзду, отримують 628 тис. осіб, на компенсацію усіх пільг у 2018 році в міському бюджеті передбачено 917 млн ​​грн. За її словами, така величезна сума закладена на цю програму вперше.

«Такого спектру пільг, який надається в Харкові, немає ні в одному місті України, тому що ми взяли на себе досить багато зобов'язань по місцевій пільзі. У нас в місті сьогодні 36 видів пільгових категорій громадян. Ми намагаємося робити все, щоб людям було комфортно жити у Харкові, і приймаємо для цього всі необхідні рішення», - підкреслила віце-мер.

Світлана Горбунова-Рубан також зазначила, що сьогодні всі пільговики продовжують користуватися правом безкоштовного проїзду за посвідченнями, що свідчать про пільговий статус. Для оформлення пільгової проїзної картки «E-ticket» необхідно звертатися з анкетами до районних управлінь праці та соціального захисту. На сьогоднішній день до управлінь вже надійшло близько 100 тис. заяв.

При цьому віце-мер нагадала, що громадянам пільгових категорій необхідно звірити вміст своїх анкет з даними Єдиного державного реєстру пільговиків - в разі відсутності там даних можуть виникнути складнощі з оформленням безкоштовного проїзду.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини