Місто в смартфоні - для харків'ян створили новий додаток
03 вересня 2020 21:32 Місто
Місто в смартфоні - для харків'ян створили новий додаток  Презентація додатку «Мій Харків» відбулася сьогодні, 3 вересня, в місті.

Як повідомив заступник Харківського міського голови з питань цифрової трансформації Олег Дробот, створенню додатку передувала велика робота. За його словами, міський голова Геннадій Кернес визначив цифровий розвиток міста як одне з пріоритетних напрямів і доручив створювати якісні сервіси і постійно їх покращувати. Зокрема, сьогодні успішно працюють «Портал електронних сервісів» і «Портал харків'янина», городяни користуються єдиною медичною системою «HELSI.me», платять за парковку онлайн і користуються іншими онлайн-послугами.

«Створюючи велику кількість сервісів, ми зіткнулися з тим, що не кожен про них знає. До того ж, для реєстрації на них потрібно авторизуватися, вносити персональну інформацію, запам'ятовувати логіни і паролі і робити це кожен раз. Крім того, кожен департамент, створюючи свій сервіс, зіткнувся з труднощами з його інтегруванням. Тому ми знайшли унікальне рішення і пропонуємо сьогодні особистий діджитал-помічник для кожного харків'янина. Ми зробили цей сервіс персоналізованим до кожного мешканця і назвали його «Мій Харків», - розповів Олег Дробот і подякував бета-тестувальникам за хорошу роботу.

Як повідомили розробники, завдяки додатку «Мій Харків» можна отримати електронні довідки про склад сім'ї, реєстрацію місця проживання дорослого або дитини, зареєстрованої через «еМалятко»; оплатити комунальні послуги повністю або частково, передати показання лічильників підприємствам ЖКГ; замовити технічний паспорт в БТІ; проголосувати за проєкти харків'ян, представлені на бюджет участі; записатися в електронну чергу в центри надання адміністративних послуг, «Прозорі офіси» і Будинок нерухомості. Також «Мій Харків» дозволяє за принципом google-кабінету авторизуватися на сайтах-партнерах - «Порталі електронних сервісів», «Порталі харків'янина» та ін.

Надалі харків'яни зможуть використовувати додаток «Мій Харків» для авторизації в медичній системі «HELSI.me», для плати за парковку онлайн і щоб викликати майстра для повірки лічильників. Для зручності людина сама буде вирішувати, яким сервісом з представлених користуватися, щоб додати його на головну сторінку. Розробники зазначили, що приділили велику увагу захисту персональних даних і створили унікальний код для кожного харків'янина, який дозволить передавати свої дані третім особам. Але ця розробка буде представлена ​​пізніше.

Із запуском нового додатку харків’ян привітав Віце-прем'єр-міністр - Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Вчора він відвідав Харків і зустрівся з командою цифрової трансформації міської ради, а сьогодні він онлайн долучився до презентації додатка.

«Харків - одне з найулюбленіших моїх міст. Ви - дуже молоде місто, постійно розвиваєтеся. Сьогодні ви – лідер у сфері цифровізації в країні. Ми займаємося побудовою державі у смартфоні, і це дуже важливий день для вашого міста, бо ви по суті отримуєте місто у смартфоні. Дуже пишаюся нашею співрацею з Олегом Дроботом, усією командою цифрової трансформації Харківської міської ради. Продовжуйте рухатися далі, тому що ви надихаєте мене та всю команду на подібний результат на рівні всієї країни. Успіхів!» - сказав Михайло Федоров. 

Зазначимо, що кількість серівісів у додатку «Мій Харків» буде постійно збільшуватися. Авторизуватися у ньому можна через ID.GOV.UA, BankID від НБУ, за допомогою інтеграції з банками «Приват24» та «Монобанк».

Поки що додаток можна завантажити в «App Store» та його веб-версію. Реліз для «Android» планується представити найближчим часом. 

«Комунікуйте з містом онлайн і будьте з ним на «ти», - звернувся до харків'ян Олег Дробот.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Теги:
Друкувати
Останні новини