Музиканти з Німеччини відкрили 25-й сезон «Харківських асамблей»
06 жовтня 2018 19:50 Культура
Музиканти з Німеччини відкрили 25-й сезон «Харківських асамблей» Відкриття 25-го Міжнародного музичного фестивалю «Харківські асамблеї: противлення злу мистецтвом» відбулося сьогодні, 6 жовтня, у Харківській обласній філармонії.

У концерті, що відкрив фестиваль, виступили Академічний симфонічний оркестр Харківської філармонії та студентський симфонічний оркестр Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського. Диригував гість із Німеччини Крістоф Адт, а виконував соло Вольфганг Манц - лауреат конкурсів Королеви Єлизавети, Ван Кліберна, конкурсу в Ліці.  Музиканти виконали Концерт для фортепіано з оркестром №1 Брамса та симфонію №2 Шумана.

Художній керівник фестивалю, ректор Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського Тетяна Вєркіна нагадала, що перший фестиваль відбувся 28 років тому і був присвячений Моцарту. «Чому ми були першими і вистояли? Тому що у нас завжди була одна віра - служити тим геніям, чию музику ми виконуємо, і ми повинні відстоювати їхні ідеали і мрії. Так народилися «Харківські асамблеї», і їхній девіз - «Противлення злу мистецтвом», - зазначила Тетяна Вєркіна.

З відкриттям фестивалю шанувальників класичної музики привітав перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов.

«Були роки, коли було важко, і проведення фестивалю було під загрозою. Але ви все одно знаходили в собі сили, мужність, щоб «Харківські асамблеї» відбулися. У цьому величезна ваша заслуга. Ви дали поштовх розвитку культури у всій країні. Ви продовжуєте робити все, щоб Харків був культурною столицею. У фестивалі беруть участь музиканти з різних країн світу. Це дуже знаково і почесно для міста. І в ці дні, дні фестивалю, коли звучить класична музика, панують мир, спокій і благополуччя», - зазначив Ігор Терехов.

Нагадаємо, що цього року фестиваль «Харківські асамблеї» присвяченій видатній піаністці XIX століття, дружині і першій виконавиці творів Роберта Шумана Кларі Шуман.

Фестиваль проходитиме до 26 жовтня. У ньому візьмуть участь музиканти з Німеччини, Іспанії, Швейцарії, Великобританії, Литви, Італії, Румунії та Болгарії. Виступлять представники Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського, пройдуть концерти професорів і студентів Харківського університету мистецтв, спеціалізованої музичної школи-інтернату.

Крім того, в рамках фестивалю пройде Третій конкурс музичного мистецтва, науково-практична конференція «Жінка за межами звичайного: Клара Шуман, Фанні Мендельсон, Марія Шимановська...», презентації та творчі зустрічі. Музиканти з різних країн проведуть майстер-класи з гри на духових, струнних інструментах та вокалу.

Міжнародний музичний фестиваль «Харківські асамблеї» проходить під патронатом Харківського міського голови Геннадія Кернеса.

З більш детальною інформацією та програмою фестивалю можна ознайомитися тут.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини