На бульварі Юр'єва відкрили найбільший урбан-парк в Україні
16 жовтня 2020 19:18 Спорт
На бульварі Юр'єва відкрили найбільший урбан-парк в Україні Першу частину бульвару Юр'єва з найбільшим в країні урбан-парком відкрили сьогодні, 16 жовтня, після реконструкції.

Як повідомив перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, на бульварі Юр'єва було виконано великий обсяг робіт. Там облаштували нові алеї, встановили ігровий майданчик для дітей, лавки для відпочинку та запустили фонтан з підсвічуванням у вечірній час. Надалі планується відремонтувати пішохідну дорогу уздовж магазинів протяжністю близько 1 км і вже наступного року завершити комплексний благоустрій бульвару. 

Ігор Терехов зазначив, що на бульварі відкрили великий урбан-парк з сучасними локаціями для різних видів спорту.

«Не дивлячись на погану погоду, тут багато молоді, всім дуже подобається, панує хороша радісна атмосфера. Дійсно, дуже здорово. Сподіваюся, для жителів мірокрайона це буде улюблене місце, куди вони зможуть прийти з сім'ями, відпочити і позайматися спортом. Але багато що ще належить зробити. Нам залишилося завершити реконструкцію парку «Зелений гай», а наступного року плануємо закінчити парк Перемоги і сквер біля БК ХЕМЗ», - повідомив Ігор Терехов.

Засновник платформи розвитку вуличних культур міста Харкова «Street Culture» Єгор Матюхін розповів, що цей урбан-парк - поки єдиний подібний в Україні. Він унікальний тим, що складається з семи локацій, таких як стрітбол, стрітворкаут, панна-корт для вуличного фтубола, корт для вуличного футболу 3х3, паркур-траса, скейт-парк і памп-трек.

«Тут пов'язані один з одним практично всі види вуличних культур. Все продумано - від навігації до екологічності. Покриття везли з Європи, тому що в Україні такі не виробляють. Кожна локація проєктувалася людьми, які цим займаються. Паркур-траса - паркур-атлетами, стрібольний корт - Українською стрітбольною лігою, стріт-воркаут - командою «Barstylers», - розповів Єгор Матюхін.

За його словами, в урбан-парку такого рівня будуть проводити змагання національного і міжнародного рівнів. Він також повідомив, що в Харкові вже відкрили три урбан-парки - на бульварі Юр'єва, к Молодижному парку і Холодногірському сквері. А в планах - побудувати парки для вуличних культур в кожному районі міста, а також створити урбан-центр і урбан-кемп. Зокрема, наступного року планується відкрити урбан-парк на Салтівці, в парку Перемоги, і там буде вже 12 спортивних локацій - графіті-спот, скеледроми тощо.

Засновник платформи «Street Culture» підкреслив, що завдяки підтримці міської ради вони щорічно проводять більше 25 фестивалів і чемпіонатів. За його словами, Харків, напевно, єдине місто на території пострадянських країн, де вже п'ять років успішно працює програма розвитку вуличних культур.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Теги:
Друкувати
Останні новини