На Дергачівському полігоні висаджують тисячі дерев та кущів
26 листопада 2021 14:47 Екологія
На Дергачівському полігоні висаджують тисячі дерев та кущів Акція з висадки понад трьох тисяч кущів та дерев проходить сьогодні, 26 листопада, на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів.

Як повідомив директор КП «Муніципальна компанія з поводження з відходами» Юрій Суярко, озеленення – завершальний етап рекультивації старого полігону. Раніше для запобігання потраплянню полігонного газу в атмосферу його вкрили геомембраною, зверху уклали шар фільтрації та насипали грунт.

Окрім співробітників підприємства, до акції долучилися екоактивісти, студенти Національного технічного університету «ХПІ» та Харківської національної академії міського господарства ім. О.М. Бекетова. Загалом заплановано висадити саджанці 2,6 тис. ялівцю та 200 спіреї, а також 620 саджанців тополь. Площа садіння становить 13 га.

«В Україні рекультивацію такого масштабу не робив жоден полігон. Впевнений, що для багатьох ми станемо прикладом. Ми вийшли на фінішну пряму. За допомогою рослин ми не лише зміцнимо схили колишнього полігону, а й зможемо значно покращити якість повітря – збагатити його киснем та іншими корисними речовинами», – розповів Юрій Суярко.

Також він нагадав, що на рекультивованому полігоні планується збудувати всесезонну гірськолижну трасу. Наразі розробляється проєктна документація та ведуться переговори з потенційними партнерами.

Нагадаємо, що в рамках проєкту з рекультивації у тілі старого полігону пробурили 35 свердловин для видобутку біогазу, який перероблятиметься на електроенергію. Її використовуватимуть для електропостачання промислового майданчика сміттєпереробного комплексу, а надлишки відправлятимуться на Дергачівську підстанцію.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини