На «Харківських асамблеях» виступлять музиканти з Австрії, Іспанії та Франції
25 вересня 2014 13:10
На «Харківських асамблеях» виступлять музиканти з Австрії, Іспанії та Франції ХХI Міжнародний музичний фестиваль «Харківські асамблеї. Противлення злу мистецтвом» пройде з 27 вересня до 18 жовтня в Харкові. Як повідомила художній керівник фестивалю, ректор Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського Тетяна Вєркіна, цього року «Харківські асамблеї» присвячені німецькому композитору і піаністу Людвігу ван Бетховену, чиє життя стало прикладом людської гідності і рішучості в боротьбі за гуманістичні ідеали. Музика Бетховена несе в собі ідею об'єднання народів в єдину європейську сім'ю, і недарма його знаменита «Ода до Радості» стала гімном Європейського Союзу. 

«Музика Бетховена об'єднала Європу і весь світ. Його музика дуже допомагала і підтримувала людство в часи Другої світової війни. Тоді англійська піаністка Майра Хесс давала концерти Бетховена, показуючи людям відміну між фашизмом і гуманізмом. Бетховен першим вивів артиста за межі службовця і вивів його як особистість. В цьому і є величезна сила музики геніального композитора», - зазначила Тетяна Вєркіна. 

За її словами, відкриють «Харківські асамблеї» в малому залі Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка Сьомою симфонією Людвіга ван Бетховена і його концертом для фортепіано з оркестром №4. Виконають музичні твори студентський симфонічний оркестр Харківського національного університету мистецтв ім. І. Котляревського та солістка, лауреат міжнародних конкурсів Анна Сагалова під керівництвом австрійського диригента Антоніо Лізарагга.

Гостями фестивалю стали вже відомі харків'янам музиканти з Іспанії (диригент і скрипаль Юрій Насушкін, піаністка Лідія Стратулат), зі Швейцарії (віолончеліст Денис Северін) і Франції (скрипаль Антон Холоденко). Вперше в «Харківських асамблеях» візьмуть участь Крістіан Хільц (баритон, Німеччина), Тетяна Корсунська (фортепіано, Швейцарія), а також українські музиканти - Євген Кострицький (скрипка, Одеса) та Андрій Кутасевич (фортепіано, Київ). 

Численні камерні, вокальні, фортепіанні твори Бетховена прозвучать і в виконанні харківських музикантів. В залах університету мистецтв і Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка відбудуться концерти класів народної артистки України, професора Тетяни Вєркіної (фортепіано), заслуженого діяча мистецтв України, професора Людмили Цуркан (сольний спів), професорів Олени Щелкановцев (віолончель) та Наталії Горецької (фортепіано). Крім того, вперше в асамблеях візьме участь Дитяча музична школа ім. Людвіга ван Бетховена. Також для гостей фестивалю будуть грати вихованці Дитячої філармонії, які представлять концерт «Дивовижний Бетховен» за участю кращих учнів шкіл естетичного виховання Харкова. 

Традиційно в рамках фестивалю пройдуть науково-практична конференція «Бетховен - terra incognito» і майстер-класи гостей, серед яких - по скрипковому виконанню і вокальному мистецтву. На одному з концертів камерної музики, який відбудеться 7 жовтня, Міжнародна благодійна ассоціаціація «Мистецтво без кордонів» (Базель, Швейцарія) передасть університетові в постійне і безкоштовне користування скрипку швейцарського майстра Аугуста Майнеля. 

«Харківські асамблеї» пройдуть за підтримки Міністерства культури України та під патронатом Харківського міського голови Геннадія Кернеса. Багаторічні партнери фестивалю - Будинок Нюрнберга в Харкові і ротарі-клуби міста. 

Як зазначила художній керівник фестивалю Тетяна Вєркіна, ціни на відвідування концертів встановили мінімальні (20 грн), щоб це було доступно жителям і гостям Харкова. Організатори «Харківських асамблей» запрошують всіх відвідати заходи фестивалю, «оскільки музика великого Бетховена - це якраз та музика, яка здатна підтримати людей у складний для них час».

З повною програмою музичного фестивалю можна ознайомитись тут.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини