На «Харківських асамблеях» виступлять музиканти з різних країн світу
03 жовтня 2018 16:39 Культура
На «Харківських асамблеях» виступлять музиканти з різних країн світу Відкриття 25-го Міжнародного музичного фестивалю «Харківські асамблеї» відбудеться 6 жовтня у Харківській обласній філармонії.

Про це сьогодні, 3 жовтня, в прес-центрі Харківської міської ради повідомила художній керівник фестивалю, ректор Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського Тетяна Вєркіна.

За її словами, цього року фестиваль присвячений видатній піаністки XIX століття, дружині і першій виконавиці творів Роберта Шумана Кларі Шуман. Вона стала «героєм» асамблей, навколо якого сформована мистецька програма. Як зазначила Тетяна Вєркіна, саме доля Клари Вік дає можливість подумати про призначення жінки в творчості і житті, про те, як долати труднощі, і що ми можемо зробити, щоб наше життя було насиченим, творчим та активним.

«Героя підказує час. І в цей раз я була переконана, що це повинна бути тільки Клара Шуман. Наступний рік буде ювілейним роком Клари. Це була унікальна жінка і музикант. Вона їздила по всьому світу з гастролями у 19-м столітті, коли не було поїздів, умов, у неї було восьмеро дітей. Вона грала на такому рівні, що навіть такі титани піанізму, як Мендельсон і Лист, знімали капелюха, слухаючи її. Вона затьмарювала самого Роберта Шумана, який для нас стоїть на першому плані, але тоді він був відомий завдяки Кларі. Справа не в тому, що вона виконувала його музику, а в тому, що вона надихала його на створення геніальних творів. Його і Брамса. І з тих тем, які вони використовували, ми чуємо, який талант був у душі цієї жінки», - розповіла Тетяна Вєркіна.

Фестиваль проходитиме протягом трьох тижнів. Публіка зможе почути гру музикантів з різних країн - диригентів Крістофа Адта (Німеччина), Юрія Насушкіна (Іспанія) і Костянтина Ліфшиця (Швейцарія); піаністів Вольфганга Манца (Німеччина), Вільяма Фонга, Майкла Белла (Велика Британія), Юстаса Дваріонаса (Литва), Стефанії Аргентьері (Італія), Лідії Стратулат і Пабло Гальдо (Іспанія). Також виступлять кларнетист Естебан Вальверде (Іспанія), віолончелісти Денис Северин (Швейцарія), Вен-Сінн Янг (Німеччина), Разван Сума (Румунія), Атанас Крастєв (Болгарія), співаки Крістіан Хільц (Німеччина) і Карен Радкліфф (Велика Британія), скрипаль Петер Розенберг (Німеччина).

«Вольфган Манц буде грати приголомшливий Концерт№1 Брамса. Він лауреат найпрестижніших конкурсів - Королеви Єлизавети, Ван Кліберна, конкурсу в Лиці. Костянтин Ліфшиць у 1991 році взяв участь у нашому першому фестивалі, і в цей раз, уже будучи в світовому плані знаменитою людиною, приїжджає на закриття фестивалю всією сім'єю, тому що вони - харків'яни», - зазначила Тетяна Вєркіна.

Також на фестивалі виступлять представники Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського - заслужений артист України Юрій Кот та лауреат міжнародних конкурсів Антоній Баришевський. Традиційно відбудуться концерти класів провідних професорів Харківського університету мистецтв, студентів вишу, кафедр камерного ансамблю, оркестрових струнних інструментів, духових та ударних інструментів, пройде спільний концерт кафедри спеціального фортепіано університету мистецтв і відділу спеціального фортепіано спеціалізованої музичної школи-інтернату.

Тетяна Вєркіна зазначила, що за ініціативою Ради молодих вчених при Міністерстві культури України в рамках фестивалю пройде Третій конкурс музичного мистецтва, в якому візьмуть участь люди з вищою художньою освітою у віці до 40 років включно.

«Конкурс спрямований на молодих педагогів. Цього в Україні не робив ще ніхто. Цього року майстерність музикантів оцінюватиме журі дуже високого рівня. Це багато до чого зобов'язує, але ми віримо в талант виконавців», - зазначила ректор університету.

Також в рамках фестивалю пройдуть науково-практична конференція «Жінка за межами звичайного: Клара Шуман, Фанні Мендельсон, Марія Шимановська...», презентації та творчі зустрічі. Музиканти з різних країн - зокрема, Польщі, Литви, Німеччини, Великої Британії, Швейцарії - проведуть майстер-класи з гри на духових, струнних інструментах і вокалу. Крім того, завтра, 4 жовтня, для всіх бажаючих відбудеться екскурсія університетом.

З більш детальною інформацією та програмою фестивалю можна ознайомитися тут.

Зазначимо, що Міжнародний музичний фестиваль «Харківські асамблеї» проходить під патронатом Харківського міського голови Геннадія Кернеса.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини