На Павловому Полі відкриється філія інклюзивного центру
12 травня 2021 18:09 Освіта
На Павловому Полі відкриється філія інклюзивного центру Філія Харківського інклюзивно-ресурсного центру відкриється цього року в одній із шкіл на Павловому Полі.

Про це сьогодні, 12 травня, на засіданні постійної комісії з гуманітарних питань (освіта, культура, духовність, молодіжна політика та спорт) Харківської міської ради повідомила директор Департаменту освіти Ольга Деменко. 

Вона нагадала, що кілька років тому у Харкові за адресою вул. Гвардійців-Широнінців, 38-г запрацював інклюзивно-ресурний центр, діяльність якого спрямована на інтеграцію дітей з особливими освітніми потребами в навчальний процес закладів дошкільної, загальної середньої та професійно-технічної освіти. На сьогодні він вважається найкращим в Україні і є прикладом для інших міст.  

«У 2018 році ми відкрили велику сучасну установу, де є все необхідне для роботи з дітьми з особливими потребами, починаючи від висококласних спеціалістів і закінчуючи міні-скалодромом та вбудованим в стелю проєктором для дитячих ігор. Зараз центр обслуговує потреби харків’ян з усіх районів, однак ми побачили, що жителям Салтівки, Олексіївки, Холодної Гори важко сюди добиратися, тому будемо відкривати філії. Зокрема, цього року в одній зі шкіл Павлового Поля відкриємо простору філію центру площею 200 кв.м», - розповіла Ольга Деменко. 

Також вона  зазначила, що інклюзивні класи створено у 61 харківській школі, і міська влада працює над їхніх збільшенням. 

«У кожному районі міста є інклюзивні школи, і розширювати цю систему потреби немає. Однак у тих закладах, де інклюзивні класи вже є, працюватимемо над їх збільшенням. Ми хочемо, щоб за кожним закладом був закріплений свій профіль. Наприклад, школа №105 працює з дітьми-аутистами. Так само і з дитсадками. Кожен третій садочок у місті має групи з певною направленістю. Так, у нас є групи для діток з порушенням зору, з аутизмом, логопедичні групи тощо. Ми постійно працюємо над їх збільшенням», - зазначила Ольга Деменко. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини