Низку податків у Харкові платитимуть по-новому
22 лютого 2017 10:43 Бюджет
Низку податків у Харкові платитимуть по-новому У 2017 році харків'яни платитимуть низку податків за новими ставками.

Відповідне рішення було прийняте сьогодні, 22 лютого, на сесії Харківської міської ради.

Як повідомила директор Департаменту бюджету і фінансів Тетяна Таукешева, ставка з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних (крім квартир площею до 85 кв. м) і юридичних осіб, встановлена ​​в розмірі 1%.

Ставка податку для об'єктів житлової нерухомості, зокрема, квартири/квартир незалежно від їх кількості загальною площею до 85 кв. м, що знаходяться у власності фізичних осіб, становить тепер 0%.

Ставки податку для об'єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, були встановлені в таких розмірах:

- готельні, офісні та торгові будівлі - 1%;
- гаражі - 0,1%;
- промислові будівлі і склади - 0,25%;
- будівлі для публічних виступів (казино, гральні будинки) - 1%;
- господарські (присадибні) будівлі - 0%;
- інші будівлі - 0,1%.

У той же час були звільнені від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, комунальні підприємства, установи та організації, створені Харківською міською радою, об'єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності територіальної громади міста Харкова і передані в їхнє господарське ведення.

Ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативна грошова оцінка яких була проведена, становить 1% від їхньої нормативної грошової оцінки.

Також депутати затвердили фіксовані ставки єдиного податку з розрахунку на календарний місяць:

- для першої групи платників єдиного податку - 10% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;
- для другої групи платників єдиного податку - 10% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Ставка туристичного збору становить 1% від бази стягнення збору.

Ставка збору за місця для паркування транспортних засобів за кожен день провадження діяльності із забезпечення паркування за 1 кв. м площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, була прийнята в розмірі 0,015% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини