Нові тварини та робота взимку: оновленому Харківському зоопарку - 100 днів
30 листопада 2021 15:43 Світ природи
Нові тварини та робота взимку: оновленому Харківському зоопарку - 100 днів Харківський зоопарк відзначає сто днів роботи від дня відкриття після масштабної реконструкції.

Як розповів сьогодні, 30 листопада, журналістам директор зоосаду Олексій Григор'єв, за цей час зоопарк відвідали тисячі мешканців Харкова та області, у тому числі діти, які опинилися у складних життєвих обставинах. Завдяки відгукам відвідувачів роботу зоосаду покращили.

«Ці 100 днів багато чого нас навчили. Ми зрозуміли, як краще прибирати територію, як організувати режим дня тварин залежно від їхнього характеру та особливостей. Тваринам жити стало краще, оскільки співробітники можуть задовольнити всі потреби вихованців», - зазначив директор зоопарку.

Олексій Григор'єв повідомив, що зараз у зоопарку проживає понад тисячу різних видів тварин, і розроблено план розвитку їхньої популяції спільно з місцевими вченими та фахівцями Європейської асоціації зоопарків та акваріумів. Також Харківський зоопарк бере участь у програмі зі збереження різних видів, серед яких – амурські тигр та леопард.

Як доповнила прессекретар Харківського зоопарку Жанна Сусло, амурський тигр Єлисей дуже любить зиму. Незалежно від настання холодів, у зоопарку можна буде побачити всіх тварин, окрім ведмедів, які готуються до сплячки.

«Японські макаки навіть за мінус 5 градусів почуваються абсолютно комфортно. Любить гуляти на снігу наш слон Аун Нейн Лей. Навіть африканські леви люблять сніг. Для тигра Єлисея улюблені забави ті, що пов'язані з водою – снігом, дощем. Тобто, якщо погода не критична, немає сильних снігопадів, заморозків, штормових вітрів, то тварини гуляють. Тільки тривалість прогулянок залежить від виду. Великі тварини замерзають не так швидко», – пояснила Жанна Сусло.

Вона зазначила, що у тварин завжди відкрита перегородка між внутрішнім та зовнішнім вольєрами, щоб вони могли самі обирати, де їм знаходитися – всередині приміщення чи на вулиці.

Також прессекретар зоосаду нагадала, що всі експозиційні зони зоопарку, крім тераріуму, відкриті. Частково працює «Світ узбережжя», де поки що живуть перші в Україні три самки пінгвінів Гумбольдта – Агата, Маргарет та Шарлотта. За її словами, їхню популяцію планується збільшити, а в майбутньому у цій частині з'являться і білі ведмеді.

Крім того, за словами директора зоосаду Олексія Григор'єва, у планах – привезти до зоопарку шимпанзе та кенгуру.

У зоосаді зазначили, що процес адаптації відбувається для тварин комфортно. Вони звикають до відвідувачів. Вперше за час реконструкції лев Річард та слон Аун Нейн Лей відзначили свої дні народження у колі гостей. Також у зоопарку відновили традицію проведення конкурсів та різних заходів, щоб діти та дорослі могли взяти участь у житті зоосаду. Вхід до зоосаду відкрито з 9:00 до 15:30. Залишити територію зоопарку потрібно до 17:00.

«Перші 100 днів назавжди увійдуть до літопису зоопарку, бо вони були сповнені безлічі знакових моментів. 100 днів були яскравими та емоційними, адже за цей час Харківський зоопарк відвідали понад 100 тисяч дітей та дорослих. Історія продовжується!» - зазначається на сторінках зоопарку у соціальних мережах.

Нагадаємо, що Харківський зоопарк був відкритий після реконструкції у День міста, 23 серпня.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини