Оцінка експерта з безпеки США: Якби ці люди з шашками пішли в метро?
21 червня 2018 16:19 Місто
Оцінка експерта з безпеки США: Якби ці люди з шашками пішли в метро? Виконавчий директор компанії «Guliani Security & Safety» (США) Джон Хувейн дав оцінку події, яка сталася вчора, 20 червня, у Харківській міській раді.

Як зазначив Джон Хувейн, міська рада - це символ демократії, і вчора сталася атака на демократію. «Люди, які приймають рішення в стінах мерії, були обрані харків'янами, і наражати на небезпеку їх роботу, роботу багатьох інших співробітників і просто громадян - неприпустимо», - зазначив Джон Хувейн.

Він зазначив, що ця ситуація повинна була спричинити за собою ефективне реагування всіх служб. Але, бачачи пошкодження, які були нанесені, судячи з потерпілих людей - щось пішло не так.

«Зараз міська рада повинна виділити фінансування на ремонт усіх пошкоджень - розбиті вікна, плити, стіни, а ці гроші могли б піти на розвиток міста», - зазначив представник США.

Спеціаліст з безпеки розповів, як можна було б запобігти заворушень, що сталися. Адже саме з цією метою в Харкові створюють Міський ситуаційний центр.

«Щодо вчорашньої ситуації. Наприклад, ви знаєте, що у вас засідання міської ради, ви вже можете відразу зрозуміти, що вам потрібно. Ви розумієте, де повинна стояти швидка, поліція, рятувальники, ви проектуєте цю ситуацію і її допоможете запобігти. І це проектування відбувається в ситуаційному центрі. Основне, чого ми доб'ємося в результаті - розуміння дій кожної зі служб, задіяної в цій ситуації», - зазначив Джон Хувейн.

І запитав: «А що, якщо, наприклад, всі ці демонстранти з шашками пішли б в метро? І що б ви робили? Це був би колапс. Але якщо буде ситуаційний центр, ви будете розуміти, як діяти. Начальник центру викликає представника метрополітену, і, запобігаючи цю ситуацію, вони планують, щоб заздалегідь знати, що робити. Ще одна функція центру - ми б сіли в центрі, розібрали б ситуацію вчора ситуацію, і кожен би зрозумів свої недоліки. Щось пішло не так в роботі служб, і в майбутньому ми повинні цьому запобігти», - сказав виконавчий директор «GSS».

Зазначимо, що американська компанія «GSS» понад 20 років займається питаннями внутрішньої і зовнішньої безпеки. Одне з основних напрямків її діяльності - консультування міст в сфері безпеки. В рамках харківського проекту пройшла зустріч міського голови Геннадія Кернеса і радника президента США, колишнього мера Нью-Йорка Рудольфа Джуліані, і буде створений перший в Україні Міський ситуаційний центр.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини