Почалося будівництво дороги на Салтівку
20 липня 2020 10:38 Інфраструктура
Почалося будівництво дороги на Салтівку Будівництво нової дороги, яка з'єднає вул. Шевченка та пр. Ювілейний, почалося сьогодні, 20 липня, у районі супермаркету «Рост» (ст. м. «Київська»).

Як повідомив журналістам заступник Харківського міського голови з питань інфраструктури міста Євгеній Водовозов, будівництво дороги розбито на чотири ділянки і стартувало від вул. Мойсеївської до метромосту. Протяжність першої ділянки складає 472 м, а всієї дороги - близько 2,2 км.

Як уточнили в Департаменті будівництва та дорожнього господарства, в ході будівництва дороги буде побудований міст через річку Харків, потім - естакади в районі вул. Шацької. Після створення нової дороги буде продовжено вектор руху від пр. Ювілейного до ст. м. «Київська». Крім того, планується реконструювати перехрестя в районі супермаркету «Рост», збільшити кількість смуг руху і розширити перехрестя пр. Ювілейний - вул. Академіка Павлова.

Євгеній Водовозов зазначив, що нова дорога з'єднає великий спальний район, Салтівський житловий масив, з центром міста. Час, за який можна буде проїхати з центру на Салтівку, за оцінками фахівців, скоротиться до 20 хвилин. Наприклад, зараз пропускна здатність вул. Мойсеївської становить до 500 автомобілів на годину, а після будівництва нової дороги збільшиться до 2 тис. авто.

Підрядником будівництва дороги обрана компанія «Black Sea Consortium» (Туреччина). Її материнська група компаній «Makyol» була заснована в 1965 році, є однією з провідних турецьких будівельних компаній глобального рівня, її портфель проєктів налічує мільярди доларів. «Makyol» працює в Омані, Румунії, Марокко, Алжирі, Кувейті, Албанії та інших країнах. Зокрема, зараз веде будівництво великої Алматинської окружної автодороги в Казахстані. Місцевим стратегічним партнером «Makyol» в Україні є група DCH Олександра Ярославського.

Як повідомив представник компанії «Black Sea Consortium» в Україні Бекір Уста, на початковому етапі будівництва буде задіяно близько 40 одиниць техніки. Будуть виконані земляні роботи, заміна мереж, будівництво зливової каналізації, встановлення освітлення, укладання нового покриття. Бекір Уста зазначив, що дорога буде дуже міцною, оскільки верхній шар готують із спеціальних сумішей. Гарантійний термін експлуатації полотна - 10 років. Компанія спеціалізується на будівництві аеропортів, тунелів, автодоріг і метро.

«Для нас велика честь включити в цей портфель успішно реалізованих проєктів харківський. Дякуємо місцевій владі за довіру. Ми уважно відстежуємо всі проєкти в Харкові і націлені розглядати інші можливості для співпраці», - сказав Бекір Уста.

Будівництво нової дороги від вул. Шевченка до пр. Ювілейного планується завершити в кінці 2021 року. Євгеній Водовозов зазначив, що проведено перший тендер, і йде підготовка до нових торгів.

«Ми живемо в країні, в якій є закони, і їх необхідно виконувати. Будівництво починається на території червоних ліній, які були запроектовані давно. Для тих, кого торкнеться це будівництво, підприємців ринку «Барабашово», створена альтернатива - нові місця, які будуть побудовані за рахунок міста», - повідомив віце-мер.

Зазначимо, що оскільки нова дорога включена до Генерального плану міста та проходить по незаселених територіях, громадські слухання щодо її будівництва законодавчо не передбачені.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини