Понад 40 медустанов Харкова отримали нове обладнання
24 січня 2018 17:19 Медицина
Понад 40 медустанов Харкова отримали нове обладнання У 41 заклад охорони здоров'я Харкова в 2017 році було придбано нове медичне обладнання.

Про це сьогодні, 24 січня, на засіданні постійної комісії з питань соціального захисту та охорони здоров'я Харківської міської ради повідомив директор Департаменту охорони здоров'я Юрій Сороколат.

За його словами, торік у лікувальні установи міста був придбаний великий обсяг ендоскопічного обладнання для малоінвазивної хірургії, обладнання для операційних і палат інтенсивної терапії, в тому числі для міського перинатального центру - апарат штучної вентиляції легенів та реанімаційне обладнання для надання допомоги дітям, які народилися з малою вагою. Крім того, унікальний рентген-апарат японської марки «Shimadzu» - єдиний на сьогоднішній день в Україні - був встановлений в Харківській міській клінічній лікарні швидкої та невідкладної допомоги ім. О. І. Мещанінова.

«Охоплення дослідження цим апаратом за рахунок одного знімка становить 1,43 м. Це обладнання дозволяє здійснювати багатозрізові дослідження і бачити у пацієнта не тільки об'ємний, але і зрізовий рівень на різній глибині», - зазначив Юрій Сороколат. За його словами, зараз рентген-апарат знаходиться у тестовому режимі, але вже найближчим часом запрацює в повному обсязі.

Як повідомив директор Департаменту охорони здоров'я, всього на закупівлю медичного обладнання у 2017 році з міського бюджету було виділено 80 млн грн. У 2018 році пріоритетним напрямком у медичній галузі міста стане впровадження малоінвазивної хірургії в багатопрофільних лікувальних установах і пологових будинках.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини