Позиція міськради: намет на площі Свободи встановлений незаконно
13 травня 2019 17:03 Місто
Позиція міськради: намет на площі Свободи встановлений незаконно Намет, який вже п'ять років стоїть на пл. Свободи, був встановлений ​​незаконно.

Про це сьогодні, 13 травня, у прес-центрі Харківської міської ради заявив директор Департаменту у справах інформації та зв'язків з громадськістю Юрій Сідоренко.

Він нагадав, що на сайті міськради петиція про демонтаж намету набрала навіть більше необхідних п'яти тисяч голосів, а саме - 7606, і з цієї причини міська влада звернула увагу на цю проблему. Міськрада вимагає від активістів добровільно демонтувати намет, оскільки він порушує Закон України «Про благоустрій населених пунктів» та Правила благоустрою території міста Харкова, заважає пішоходам і ускладнює рух транспорту. Якщо намет не приберуть з площі, то питання про його демонтаж буде винесене на засідання виконкому Харківської міськради.

«Демонтаж може бути здійснений не раніше прийняття відповідного рішення виконкомом. Геннадій Кернес 9 травня запропонував усім разом визначити нове місце для, як зараз почали говорити, пікету з використанням намету. Ніякої реакції з того боку не було. Звертаю увагу, що чинним законодавством не передбачене встановлення наметів або інших конструкцій під час проведення пікету. Якщо пікетники хочуть обладнати намет, то для цього необхідно подати заявку в погоджувальну комісію при міськраді, уточнити місце і час, на який буде встановлений ​​намет. Нічого такого заявники на зробили», - зазначив Юрій Сідоренко.

Відповідаючи на питання про те, що деякі народні депутати мають намір використовувати намет на пл. Свободи як громадську приймальню, директор департаменту підкреслив, що ця конструкція не може використовуватися для прийому громадян відповідно до Закону «Про статус народного депутата України».

«Згідно з законом, для особистого прийому громадян місцеві органи влади повинні безкоштовно надати депутату окремо пристосоване приміщення. Інструкцією про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженою наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України, визначено, що приміщення - це частина внутрішнього об'єму будівлі, обмежена з усіх боків захисними конструкціями, стінами або перегородками, в тому числі з вікнами і дверима, зі стелею, перекриттями та підлогою, можливістю входу і виходу. Намет ніяк не підпадає під це визначення», - зазначив Юрій Сідоренко.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини