Представники Кіпру зацікавилися харківським парком Горького
26 березня 2018 15:19 Міжнародне співробітництво
Представники Кіпру зацікавилися харківським парком Горького Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов сьогодні, 26 березня, провів зустріч з Почесним консулом України в місті Пафос (Республіка Кіпр) Янісом Арістодему.

В рамках зустрічі сторони обговорили можливості співпраці Харкова та Пафосу у різних напрямках, зокрема, в сфері туризму, освіти, агропромислового комплексу та залучення бізнес-інвестицій.

Перший віце-мер ознайомив представників Кіпру з історією, досягненнями та інфраструктурними проектами Харкова, в тому числі візитівкою міста - Центральним парком культури і відпочинку ім. Горького. У свою чергу Почесний консул Яніс Арістодему висловив бажання більш детально вивчити досвід реалізації такого масштабного проекту, як парк Горького.

«У нашій будівельній компанії теж є проект на 60 гектар - це єдиний такий масштабний проект сьогодні в Пафосі. Я б дуже хотів подивитися на ваш парк Горького. Мені б хотілося поспілкуватися з його будівельниками, дізнатися, як це все втілювалося у життя, вивчити ваш досвід і перейняти його для реалізації нашого проекту. Також я б хотів до будівництва нашого проекту залучити харківських архітекторів, вислухати їхні ідеї та отримати консультації», - зазначив Яніс Арістодему.

Крім того, юридичний консультант Почесного консула України в місті Пафос Ставрос Ставрінідіс нагадав, що 2015 року між Кіпром та Україною було підписано новий договір з подвійного оподаткування, який відкриває нові можливості співпраці між країнами в сфері інвестицій.

«Цей договір дозволяє компаніям в Кіпрі більше інвестувати в Україну, а також відкриває великі можливості для заробітку. Тому ми можемо подумати про організацію та проведення в Харкові бізнес-заходу, щоб розповісти, що можуть отримати українські компанії, якщо будуть інвестиції з Кіпру, і які існують можливості двостороннього співробітництва України та Кіпру в рамках нового договору», - повідомив Ставрос Ставрінідіс.

Ігор Терехов пообіцяв сприяння міської влади у всіх питаннях, що цікавлять представників Пафосу, зокрема, організувати зустріч з архітекторами, які проектували парк Горького.

«Я пропоную, щоб за найближчі два дні кожен з нас підготував за підсумками сьогоднішньої зустрічі перелік питань, що цікавлять , які і стануть дорожньою картою нашої подальшої співпраці. Всьому, що буде залежати від нас, ми обіцяємо надати сприяння», - підкреслив Ігор Терехов.

На завершення зустрічі Почесний консул висловив надію, що Пафос стане одним із міст-побратимів Харкова, і запросив першого віце-мера з офіційним візитом до Кіпру.

Також стало відомо, що в червні з Харкова буде запущений прямий авіарейс на Кіпр - у місто Ларнаку.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини