Систему «E-ticket» запустять у Харкові в листопаді
31 серпня 2018 14:29 Інфраструктура
Систему «E-ticket» запустять у Харкові в листопаді Систему електронного квитка «E-ticket» у наземному міському електротранспорті і метрополітені планують запустити з 1 листопада.

Про це сьогодні, 31 серпня, повідомив журналістам директор Департаменту інфраструктури Сергій Дульфан.

За його словами, затримка із запуском системи «E-ticket» була викликана змінами в законодавстві, зокрема, в порядку видачі пільгових проїзних карток, який був покладений на органи соціального захисту населення, квотуванням кількості пільгових поїздок, а також висновком з ужитку дрібних купюр. Тому виникла необхідність внести зміни до технічних вимог для терміналів оплати та валідаторів.

«Ще один фактор обумовлений тим, що були введені нові вимоги в метрополітені, згідно з якими необхідно ввести подвійний контроль за транзакціями. З огляду на, що ми маємо справу з бюджетними коштами, порядок їх використання передбачає наявність контролю. Тобто для роботи кожного терміналу і валідатора в підземному транспорті з'явилася необхідність встановлення двох ліній зв'язку - одна з них буде обслуговувати блок, встановлений в метрополітені для здійснення контролю за транзакціями, а друга лінія направлятиметься на сервер інвестора, де відбувається обробка транзакцій для розрахунку з перевізниками», - зазначив Сергій Дульфан.

За його словами, на сьогоднішній день необхідні мережі прокладені на 10 станціях метро, ​​на інших роботи тривають. Крім того, новими валідаторами обладнали вже 10 станцій підземки, 71 термінал встановлено в вестибюлях метро, ​​ще 20 - в переходах. Щоб уникнути збоїв в період переходу на систему електронного квитка, в підземці працюватимуть одночасно нові і старі термінали поповнення.

«На першому етапі ми оснащуємо два термінали для пропуску за новими картами - вони у нас сьогодні завантажені під платні поїздки. У міру видачі пільгових карт збільшуватиметься частка валідаторів під нові картки і зменшуватиметься під старі», - підкреслив Сергій Дульфан.

Зазначимо, що для поповнення карток для проїзду в наземному міському електротранспорті по місту вже встановлено 166 терміналів. Всього планується встановити до 200 терміналів для наземного транспорту і ще 200 - для підземного. За словами Сергія Дульфана, сьогодні до 45% поїздок в наземному міському електротранспорті оплачується електронними картками. 

Повністю завершити всі роботи з переоснащення програмного забезпечення і запустити систему єдиного електронного квитка планують до 1 листопада. При цьому з 20 вересня почнеться видача пільгових проїзних карток для школярів, з 1 жовтня їх почнуть видавати студентам, а з 1 листопада - всім іншим пасажирам пільгових категорій.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини