У 2018 році в Харкові працевлаштували понад 600 людей з інвалідністю
03 грудня 2018 16:17 Суспільство
У 2018 році в Харкові працевлаштували понад 600 людей з інвалідністю 601 особа з обмеженими можливостями була працевлаштована з початку цього року в Харкові.

Про це сьогодні, 3 грудня, повідомили в Харківському обласному центрі зайнятості. За інформацією установи, в 2018 році на обліку центру зайнятості перебували 1167 людей з інвалідністю, половина з яких була працевлаштована. Таким чином, рівень працевлаштування склав 51% - це найвищий показник серед регіонів України.

Так, серед зареєстрованих безробітних з інвалідністю - 23% склала молодь у віці до 35 років, жінки - 39% і близько 18% жителів сіл.

За словами директора Харківського обласного центру зайнятості Володимира Міненка, для сприяння у працевлаштуванні осіб з інвалідністю фахівці служби зайнятості використовують різні сервіси та формати спілкування.

«На сьогоднішній день на регіональному ринку праці для даної категорії громадян існує невідповідність між попитом і пропозицією робочої сили. Для подолання цього дисбалансу і з метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці для осіб з інвалідністю організовується навчання і перекваліфікація працездатних людей відповідно до професійних навичок, знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та потреб ринку праці», - повідомив Володимир Міненко.

Впродовж січня-листопада 208 осіб з інвалідністю проходили професійне навчання. Перепідготовка проводилася за професіями: адміністратор, верстатник широкого профілю, наладчик верстатів, оператор верстатів з програмним керуванням, а також швачка.

Крім того, цього року в Харківському міському центрі зайнятості був реалізований проект зі створення інклюзивного коворкінгу «Доступна зайнятість». Цей робочий простір повністю адаптований під потреби осіб з інвалідністю. У ньому регулярно проводяться групові заходи. Зокрема, з 26 по 30 листопада було проведено шість майстер-класів, семінарів, тренінгів, організовані дві виїзні екскурсії та зустріч з відомими харків'янами з інвалідністю - паралімпійцями і юристами.

Зазначимо, станом на 1 грудня, актуальними залишаються більше 1,3 тис. вакансій для людей з обмеженими можливостями.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини