У Держархіві представили листи та фото афганців
14 лютого 2017 11:47 Суспільство
У Держархіві представили листи та фото афганців Виставка архівних документів, присвячена Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав, відкрилася сьогодні, 14 лютого, у Державному архіві Харківської області.

Як повідомила головний спеціаліст відділу інформації та використання документів архіву Олена Сафонова, подібну експозицію організовують щороку. У ній представлені документи з архівної колекції «Про учасників бойових дій на території інших держав». Це фотографії з особистих архівів воїнів-інтернаціоналістів, їхні листи батькам, дембельський альбом. Олена Сафонова зазначила, що колекцію вдалося зібрати завдяки співпраці зі Спілками ветеранів Афганістану міста і області.

Багато документів Держархіву передав заступник голови Харківської міської спілки ветеранів Афганістану Геннадій Ломакін, який займається соціально-психологічною реабілітацією військових. В ході відкриття виставки він зазначив, що готує до випуску свою нову книгу «Локальні війни і збройні конфлікти XX століття», в якій будуть опубліковані інтерв'ю з учасниками локальних війн.

Також Геннадій Ломакін повідомив, що зараз проходить щорічний конкурс «В ім'я життя, миру і любові». У ньому можуть взяти участь усі бажаючі. Номінації конкурсу: поезія, проза, малюнок, фотографія. Заявки на участь приймаються до середини березня. З детальною інформацією про конкурс можна ознайомитися  на сайті Харківської міської спілки ветеранів Афганістану.

Зазначимо, що виставка у Держархіві відкрита для усіх жителів міста. Її можна подивитися протягом десяти днів у читальному залі архіву за адресою: пр. Московський, 7.

Довідка. 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Саме в цей день, 15 лютого 1989 року, останні підрозділи радянських військ покинули територію Афганістану. У бойових діях в цій країні загинули 124 харків'янини.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини