У дворі Будинку зі шпилем встановили пам'ятник двірникові
23 серпня 2019 14:10 Суспільство
У дворі Будинку зі шпилем встановили пам'ятник двірникові Оновлений двір у стилі «старого Харкова» відкрили сьогодні, 23 серпня, на території Будинку зі шпилем (пл. Конституції, 2/2).

Альтанки з кріслами і столиками в класичному стилі, триметровий фонтан, ліхтарі, а також багато клумб і перший у місті пам'ятник двірникові. Такий подарунок до Дня Харкова зробило місто жителям трьох будинків, у тому числі славнозвісного Будинку зі шпилем. За словами директора Департаменту житлового господарства Романа Нехорошкова, раніше мешканці двору звернулися до Харківського міського голови Геннадія Кернеса з проханням упорядкувати прибудинкову територію.

Реконструкція почалася навесні. Над проектом працювали комунальні підприємства, в тому числі «Жилкомсервіс», «Харківміськліфт», «Харківблагоустрій» та «ХРБП».

«Ми знайшли цікаву ідею для цього двору - стилізувати його під «старе місто». Щоб утілити цю концепцію в життя, ми встановили в центрі трирівневий фонтан, а також постаралися обіграти в такому ж стилі бетонні елементи благоустрою, з яких створили ліхтарі, лавки і столики - все в класичному дореволюційному стилі», - зазначив Роман Нехорошков.

Крім цього, комунальники відремонтували входи в під'їзди, оновили частину фасаду, відновили електрику у дворі, заасфальтували прибудинкову територію, облаштували місце для сміттєвого контейнера, висадили квіти і газон, а також встановили інформаційний стенд про відомих харків'ян. Родзинкою двору, за словами Романа Нехорошкова, стала скульптура двірника.

«Це перший пам'ятник дворовому робочому в місті. Таким чином ми хотіли віддячити працівникам цієї професії і підкреслити, наскільки важлива і важка праця двірників нашого міста, які щодня роблять все для того, щоб наші двори були чистими, упорядкованими і гарними», - підкреслив директор департаменту.

Увечері з нагоди відкриття оновленого двору і Дня міста для мешканців пройде святкова розважальна програма.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини