У Харкові відкрили меморіальну дошку видатному бібліографу Любові Хавкіній
24 жовтня 2013 12:26
У Харкові відкрили меморіальну дошку видатному бібліографу Любові Хавкіній Меморіальну дошку заслуженому діячеві науки Любові Хавкіній відкрили сьогодні, 24 жовтня, на фасаді будівлі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка.

У відкритті взяли участь директор ХДНБ ім. В. Г. Короленка Валентина Ракитянська, секретар Генерального консульства Російської Федерації в Харкові Андрій Альонкін, представники Харківської облдержадміністрації, голова Харківського обласного комітету «Дробицький Яр» Леонід Леонідов, директор Харківського музею Голокосту Лариса Воловик, педагоги харківських вузів, бібліотекарі.

Валентина Ракитянська зазначила, що Любов Хавкіна працювала в бібліотеці ім. В. Г. Короленка протягом 1890-1918 років і за цей час створила перший в Російській імперії підручник з бібліотечної справи, перший відділ бібліотекознавства, нотно-музичний та дитячий відділи бібліотеки.

Андрій Альонкін привітав присутніх з відкриттям пам'ятної дошки і сказав, що харків'яни - одні з небагатьох, хто з такою повагою вшановує пам'ять всіх свої відомих співвітчизників.

Завершився захід екскурсією у відділі бібліотекознавства, де присутнім розповіли про життя відомого бібліографа та її наукової роботи в Харкові. 

Ініціатори встановлення меморіальної дошки - Харківський музей Голокосту, Харківський обласний комітет «Дробицький Яр», Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка.

Довідка. Любов Борисівна Хавкіна (12 (24) квітня 1871 року, Харків - 2 червня 1949 року, Москва) - український та російський бібліотекознавець і бібліограф, педагог, громадський діяч.

В 1890–1918 роках працювала в Харківській публічній бібліотеці (тепер ХДНБ ім. В. Г. Короленка). Брала активну участь у роботі Харківської жіночої недільної школи Христі Алчевської. Входила до складу комітету для організації бібліотек-читалень, створеного 1891 року на загальних зборах Харківського товариства грамотності. 1 грудня 1891 року за активної участі Любові Хавкіної в Харкові відкрили першу народну бібліотеку-читальню. У 1918 році стала організаторкою перших на території колишньої Російської імперії бібліотечних курсів у Харкові.

1912 року була в складі редакційної комісії у створенні «Народної енциклопедії наукових і прикладних знань». У 1920 році призначена завідувачем Науково-дослідного кабінету бібліотекознавства, який згодом став основою для Московського бібліотечного інституту (нині - Московський державний університет культури і мистецтв). Добре володіла 10-ма іноземними мовами. Розробила таблиці авторських знаків (т. зв. «таблиці Хавкіної»), котрими користуються донині.

Кавалер ордену «Знак Пошани» (1945), заслужений діяч науки РРФСР (1945), доктор педагогічних наук.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

    У Харкові відкрили меморіальну дошку видатному бібліографу Любові Хавкіній У Харкові відкрили меморіальну дошку видатному бібліографу Любові Хавкіній У Харкові відкрили меморіальну дошку видатному бібліографу Любові Хавкіній У Харкові відкрили меморіальну дошку видатному бібліографу Любові Хавкіній У Харкові відкрили меморіальну дошку видатному бібліографу Любові Хавкіній У Харкові відкрили меморіальну дошку видатному бібліографу Любові Хавкіній У Харкові відкрили меморіальну дошку видатному бібліографу Любові Хавкіній У Харкові відкрили меморіальну дошку видатному бібліографу Любові Хавкіній У Харкові відкрили меморіальну дошку видатному бібліографу Любові Хавкіній У Харкові відкрили меморіальну дошку видатному бібліографу Любові Хавкіній У Харкові відкрили меморіальну дошку видатному бібліографу Любові Хавкіній У Харкові відкрили меморіальну дошку видатному бібліографу Любові Хавкіній У Харкові відкрили меморіальну дошку видатному бібліографу Любові Хавкіній У Харкові відкрили меморіальну дошку видатному бібліографу Любові Хавкіній У Харкові відкрили меморіальну дошку видатному бібліографу Любові Хавкіній У Харкові відкрили меморіальну дошку видатному бібліографу Любові Хавкіній
Друкувати
Останні новини