У харківські центри адмінпослуг надійшло 50 тисяч звернень щодо видачі ID-карт
24 жовтня 2018 11:57 Місто
У харківські центри адмінпослуг надійшло 50 тисяч звернень щодо видачі ID-карт Близько 50 тис. Звернень харків'ян з приводу отримання паспорта громадянина України у вигляді ID-карти надійшло до центрів надання адміністративних послуг за дев'ять місяців 2018 року.

Як повідомила директор Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Вікторія Китайгородська, найбільше звернень зафіксовано в Регіональному центрі послуг та «Прозорих офісах» Шевченківського та Київського районів.

Вона також нагадала, що Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку оформлення паспорта громадянина України у формі ID-карти. Згідно з ними, з 1 листопада громадяни можуть обміняти паспорт старого зразка на паспорт з безконтактним електронним носієм (ID-карта) за своїм бажанням у будь-який час. 

«Однак звертаю увагу наших заявників, що законодавством не передбачена обов'язкова заміна паспорта у вигляді книжки на ID-карту», ​​- підкреслила Вікторія Китайгородська.

При цьому вона зазначила, що, якщо громадянин при досягненні 25-ти і 45-річного віку протягом місяця не звернувся до центру надання адміністративних послуг або до територіального підрозділу міграційної служби для вклеювання фото в паспорт у вигляді книжки, то після закінчення цього терміну паспорт старого зразка підлягає обов'язковій заміні на ID-карту.

З повним переліком необхідних документів для обміну старого паспорта громадянина України на новий - з безконтактним електронним носієм - можна ознайомитися на офіційному сайті Центру надання адміністративних послуг. Там же можна скористатися послугою «Попередня реєстрація в черзі», вибравши зручний день і час для відвідування.

За заміну або оновлення паспорта сплачується адміністративний збір у розмірі 279 грн при виготовленні протягом 20 робочих днів і 366 грн при виготовленні за 10 робочих днів. Перший паспорт громадянина України для осіб, які досягли 14-річного віку, видається безкоштовно.

Нагадаємо, що введення паспорта в формі ID-карти в Україні почалося в січні 2016 року, і до цього часу паспорта нового зразка видавали тільки в разі обміну паспорта замість втраченого або викраденого, а також особам, які досягли 14-річного віку і оформлюють паспорт вперше.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини