У Харківській філармонії пройде концерт грецької музики
15 квітня 2019 10:48 Культура
У Харківській філармонії пройде концерт грецької музики Концерт «Симфонічна музика родом з Греції» пройде 20 квітня у Харківській обласній філармонії (вул. Римарська, 21).

Академічний симфонічний оркестр філармонії, Академічний камерний хор імені В.С. Палкіна, Іріні Ціракіду (меццо-сопрано) та диригент Андреас Целікас (Афіни, Греція) виконають твори грецького композитора Маноліса Каломіріса - сюітний цикл для голосу з оркестром «Магічні трави» на вірші грецького поета Костіса Паламаса та Симфонію мужності «Levendia».

Початок - о 18:30.

Концерт пройде у рамках Фестивалю грецької культури під патронатом та фінансової підтримки Посольства Греції в Україні.

Довідка. Маноліс Каломіріс (14 грудня 1883 - 3 квітня 1962, Афіни) - грецький композитор і музичний педагог, дійсний член Афінської академії наук, засновник новогрецької музичної школи. Народився у місті Смірна. Дитячі роки пройшли в Афінах і Константинополі. У 1901-1906 роках навчався у Віденській консерваторії по класу фортепіано і композиції. З юнацьких років мріяв створити на батьківщині самобутню професійну композиторську школу європейського рівня. У 1906 року приїхав до Харкова працювати викладачем фортепіано у музичній школі Д.Д. Оболенської і жив тут до 1910 року. Перший значний твір - Грецьку сюїту для оркестру - написав саме у Харкові. Брав участь у музичному житті міста, давав концерти.

У 1919 році створив Еллінську консерваторію, а потім заснував Національну консерваторію в Афінах. Був директором Національного оперного театру і майже 20 років очолював Союз грецьких композиторів.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини