У харківського бізнеса нові перспективи роботи з країнами Сходу
20 січня 2020 17:33 Міжнародне співробітництво
У харківського бізнеса нові перспективи роботи з країнами Сходу Представники Азербайджанської Республіки та Республіки Казахстан сьогодні, 20 січня, зустрілися з представниками харківських підприємств, членами Харківської торгово-промислової палати.

Розвиток ділових відносин з представниками харківського бізнесу обговорили Надзвичайні і Повноважні Посли Республіки Казахстан та Азербайджанської Республіки в Україні Самат Ордабаєв та Азер Худієв. У зустрічі взяли участь представники близько 70 промислових підприємств Харкова. За інформацією торгово-промислової палати, 67 харківських компаній експортують товари у Казахстан і 76 - в Азербайджан. У їх числі - ПАТ «Турбоатом», завод «Південкабель», компанія «Бісквіт-Шоколад» та ін.

Як повідомив Азер Худієв, на грудневій зустрічі президенти України і Азербайджану домовилися про підвищення товарообігу між країнами. Для цього є такі перспективні сфери, як будівельний сектор, банківська система, готельний бізнес, смарт-технології та ін. Також планується організувати візит до Харкова бізнес-делегацій з Казахстану та Азербайджану.

Самат Ордабаєв своєю чергою повідомив, що в Харкові планується відкрити Почесне консульство Казахстану, яке опікуватиметься зміцненням торгово-економічних відносин. За його словами, за роки дипломатичної роботи він допоміг українському бізнесу зайти на ринки Казахстану, а саме - галузям тваринництва, машинобудування, IT-технологій, сфері послуг. Україна і Казахстан можуть розвивати співробітництво у сферах високих технологій, переробки сільгоспсировини, машинобудування, зокрема - сільськогосподарського.

«Великий інтерес представляє Харківська область з її потужним інтелектуальним та економічним потенціалом. Казахстан непогано розвивається, у країну залучено багато інвестицій. Потрібно вести розмову про високі технології, цифровізацію економіки, що актуально і для вас і для нас, про кооперацію - про створення спільних підприємств, щоб виходити на ринок із загальним продуктом», - підкреслив Самат Ордабаєв.

Заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва міськради Юлія Згурська зазначила, що державні відносини допомагає зміцнювати міжмуніципальне співробітництво. Харків давно працює з Азербайджаном і Казахстаном. Торік місто представили на туристичній виставці в Азербайджані, а представники туристичний сфери Баку відвідали Харків у відповідь в рамках Міжнародного туристичного форуму. Крім того, два роки тому делегація з Харкова презентувала потенціал міста на форумі мерів у Нур-Султані, і потім представники Казахстану приїхали до Харкова. 

«Сьогоднішній візит - дуже значимий, тому що є перспектива співпраці на державному рівні. Нещодавно відбулася зустріч глав Азербайджану і України. Пройде міжурядова комісія, де розглядатимуться, в тому числі, економічні питання, сфера туризму, проведення спільних заходів. Завдання міста - налагоджувати міжмуніципальні контакти, щоб вони переростали в державні проєкти. Інтерес Азербайджану і Казахстану до Харкова з кожним роком зростає, і ми це вітаємо», - зазначила Юлія Згурська.

Нагадаємо, що сьогодні з послами Казахстану і Азербайджану зустрівся Харківський міський голова Геннадій Кернес.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини